Україна і європейські держави висловили свої пропозиції США під час зустрічі в Лондоні.

Інформаційне агентство Reuters опублікувало текст зустрічних пропозицій, які, як повідомляється, представники України та європейських країн передали американській стороні під час переговорів у Лондоні 24 квітня. Агентство заявляє, що текст документа опубліковано в повному обсязі без змін.

Серед основних моментів, на яких акцентують сторони, – це повне та безумовне припинення вогню в усіх сферах: на суші, в повітрі та на морі. Вони також виступають за терміновий початок переговорів щодо технічних питань за участю США та Європи. Ці переговори мають відбуватися паралельно з підготовкою порядку денного та модальностей для досягнення всебічної мирної угоди.

Крім того, Росія мусить повернути всіх українських дітей, які були депортовані або незаконно переміщені. Серед інших вимог – обмін усіх військовополонених на принципі "всіх на всіх", а також звільнення всіх цивільних осіб, які зараз перебувають під вартою, як зазначає агентство.

Вимоги щодо безпеки включають надання гарантій, зокрема, Сполученими Штатами. Водночас Україна визнає відсутність консенсусу серед своїх союзників щодо вступу до НАТО. Київ та європейські держави також наполягають на тому, щоб не було жодних обмежень на присутність, озброєння та дії іноземних військ на території України.

Щодо територіальних питань, Reuters висвітлює такі вимоги:

Економічні вимоги передбачають виконання угоди про співпрацю у сфері економіки та корисних копалин, яка має бути укладена між США та Україною. Пропонується також поступове послаблення санкцій проти Росії після досягнення стабільного миру та їхнє відновлення у випадку порушення мирних домовленостей.

На даний момент офіційних заяв стосовно передачі пропозицій до Вашингтону не надходило. Раніше британське видання The Telegraph повідомляло про п’ять вимог Києва до потенційної мирної угоди.

25 квітня агентство Reuters також опублікувало текст документа, який, як стверджується, був представленим спецпредставником президента США Стівом Віткоффом членам делегацій європейських країн під час зустрічі в Парижі 17 квітня, присвяченій мирному врегулюванню в Україні.

Серед умов, які пропонуються США, – постійне перемир’я та гарантії безпеки для України від групи європейських держав і зацікавлених неєвропейських країн. Водночас Україні пропонується відмовитися від участі в НАТО, але вона може прагнути до вступу в ЄС.

Напередодні американські ЗМІ, зокрема The Washington Post, з посиланням на неназвані джерела повідомляли, що на зустрічі в Лондоні представники США планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим частиною Росії та заморозити конфлікт за нинішньою лінією фронту. Україна та її європейські партнери категорично відхилили цю пропозицію. 22 квітня президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна ніколи не визнає юридично окупацію Криму, що суперечило б Конституції країни. У відповідь президент США Дональд Трамп назвав цю заяву Зеленського "дуже шкідливою для мирних переговорів із Росією".

Comments (0)
Add Comment