У Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО, 10 квітня відбудеться перша зустріч міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих», яка має на меті забезпечити довгостроковий мир в Україні. Цю ініціативу було започатковано в лютому Францією та Великою Британією. Про це повідомляє британське Міністерство оборони, інформацію про що отримала Радіо Свобода. Це стане першою зустріччю такого рівня після недавнього візиту військових керівників Великої Британії та Франції до Києва.
Як зазначається, міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та його французький колега Себастьян Лекорню зберуть у Брюсселі представників близько 30 країн, які беруть участь у плануванні цієї коаліції. На зустрічі відбудеться обговорення оперативних питань, пов'язаних зі створенням багатонаціональних сил підтримки, що допоможуть Україні забезпечити тривалий мир.
На наступний день, 11 квітня, під проводом Великої Британії та Німеччини пройде засідання у форматі «Рамштайн», де зустрінуться міністри оборони з 50 країн. За інформацією британського Міноборони, зустрічі будуть сконцентровані на оптимальному використанні військових можливостей країн-учасниць коаліції для зміцнення довгострокової оборони та безпеки в Україні.
Велика Британія вперше організувала та очолила групу у форматі «Рамштайн» у лютому, залучивши 46 країн і зібравши понад 1,5 мільярда євро військової допомоги для України. Це реалізується в рамках плану прем’єр-міністра щодо підтримки України, який включає збільшення постачання зброї та обладнання, розвиток оборонних спроможностей, співпрацю з союзниками для створення надійних гарантій безпеки, а також тиск на Путіна.
Цього року Велика Британія виділить Україні 4,5 мільярда фунтів стерлінгів на військову підтримку, що є найбільшим внеском до цього часу, наголошують у Міністерстві оборони. Минулого місяця було оголошено про виділення 1,6 мільярда фунтів стерлінгів для постачання Україні поза 5000 ракет протиповітряної оборони.
Протягом останніх тижнів Франція та Велика Британія провели ряд самітів з європейськими лідерами в Парижі та Лондоні, а також організували зустрічі начальників оборонних штабів різних країн, аби обговорити можливі гарантії безпеки та конфігурацію іноземних військ в Україні в майбутньому.