В Європі з обережним оптимізмом спостерігають за можливостями врегулювання конфлікту в Україні завдяки новій адміністрації президента США. Про це повідомляє міжнародний оглядач The Washington Post Ішан Тарур. Журналіст, який відвідав Всесвітній економічний форум у Давосі, звернув увагу на виступ фінського президента Александра Стубба, який відкрито висловив свій "обережний оптимізм" щодо можливості миру в Україні та ролі, яку може відіграти Трамп у цьому процесі.
"Важливо, щоб ці переговори почалися з позиції сили для України", — підкреслив Стубб, додавши, що американський лідер, схоже, не бажає повторювати ганебний досвід падіння проамериканського уряду в Афганістані в 2021 році.
Фінський президент наголосив, що уникнути повторення афганського сценарію для України можливо, якщо Захід зосередиться на трьох основних принципах.
Інші європейські представники в Давосі також висловили сподівання, що під керівництвом Трампа досягти українського бачення завершення війни буде можливо. На думку оглядача, нещодавні заяви Трампа про можливі санкції проти Москви підкреслюють це "внутрішнє відчуття", яке панує у Давосі.
Водночас журналіст зазначає, що Москва активізувала свої спроби домогтися повної заборони на членство України в НАТО, вважаючи це мало не основною умовою для закінчення конфлікту.
"Формула, яку все частіше обговорюють представники режиму Путіна, передбачає нейтральну, демілітаризовану Україну поза НАТО, при цьому Росія зберігає контролю над вже анексованими територіями. Це також може включати вимоги Москви про ширші переговори щодо архітектури безпеки в Європі та виведення військової інфраструктури НАТО з його східних кордонів," — зазначає журналіст.
Як повідомлялося раніше, Трамп вже вдруге за останній тиждень закликав країни ОПЕК знизити ціни на нафту, вважаючи це одним із способів швидкого завершення війни в Україні. Також було опубліковано думки аналітиків німецького видання Die Zeit, які заявляють, що Трампу навряд чи вдасться швидко зупинити конфлікт, і будь-яка угода про мир після війни має бути забезпечена силою.