Сибіга закликає ЄС удвічі знизити обмежувальну ціну на російську нафту

Керівник МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що наша держава виступила з пропозицією в ЄС запровадити ціновий ліміт на російську нафту на рівні 30 дол. за барель, що майже вдвічі нижче поточної вартості. «Я запропонував встановити таку межу, яку вважаємо справедливою. Окрім цього, ми представили додатковий пакет санкцій. Нині маємо можливість завдати суттєвого удару по фінансовій стабільності Росії та стримати її агресію. Особливо болісним для неї може стати тиск на банківський сектор, зокрема на Центральний банк. Усі ці питання були ретельно обговорені», – зазначив міністр у Брюсселі.

Детальніше читайте: Євросоюз ініціює в G7 зниження цінового «потолка» на нафту з Росії – ЗМІ

Головне послання, з яким Андрій Сибіга прибув до Брюсселя, — це необхідність максимальної дипломатичної консолідації Києва.

«Саме зараз, у цей критичний момент, ми повинні об’єднати зусилля заради встановлення справедливого та всеохопного миру в Україні. Наша країна завжди відстоювала мирний підхід і не стояла на заваді порозумінню. Тому дуже важливо проінформувати європейських колег про розвиток подій, зокрема про нещодавній візит президента Зеленського до Туреччини. Ця поїздка стала необхідним імпульсом для активізації мирних ініціатив і посилення міжнародної підтримки України», – наголосив Сибіга.

Міністр також нагадав про останні перемовини президента Зеленського з Дональдом Трампом та лідерами європейських країн, відзначивши, що «спільна робота ведеться в надзвичайно інтенсивному режимі».

«Ми непохитно захищаємо всі ключові принципи й стратегічні інтереси України та будемо діяти чітко й узгоджено, щоб забезпечити справедливий і всеохопний мир. Перший і найважливіший крок на цьому шляху — досягнення безумовного припинення вогню», – додав очільник відомства.

20 травня Андрій Сибіга перебуває з офіційним візитом у Брюсселі. Він узяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, щоб поінформувати європейські столиці про ситуацію на фронті та перебіг мирних ініціатив після турецьких переговорів і консультацій за участю США, ЄС, України та Росії.

Comments (0)
Add Comment