Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна очікує від Росії чітко сформульованих умов безумовного перемир’я та вже розробляє власний варіант відповіді.
«Ми чекаємо на бачення російської сторони, їхній план і пропозиції щодо критеріїв майбутнього безумовного перемир’я», – зазначив Сибіга, додавши, що незабаром Україна презентує власний проєкт Москві.
За словами міністра, тривають підготовчі заходи для проведення переговорів на найвищому рівні між президентами України та Росії – Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним. Він зазначив, що Київ готовий розглянути ширший формат зустрічей із залученням президента США Дональда Трампа та представників ЄС.
Раніше сьогодні глава російського МЗС Сергій Лавров оголосив, що Москва передасть українській стороні текст документа з умовами врегулювання конфлікту одразу по завершенню обміну полоненими.
Також читайте: Зеленський охарактеризував російський «меморандум» про перемир’я як «знущання над міжнародною спільнотою».
У рамках стамбульських домовленостей сьогодні відбувся масштабний обмін військовополоненими та цивільними між Києвом і Москвою. Після цього міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що такі обміни триватимуть ще кілька днів.
19 травня президент США Дональд Трамп провів окремі телефонні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським за участю кількох європейських лідерів. Після розмови Трамп заявив, що переговори між Росією та Україною про «припинення вогню й остаточне завершення війни» розпочнуться «негайно».
Після 19 травня Путін повідомив журналістам, що Росія та Україна «повинні знайти взаємоприйнятні компроміси». Глава Кремля також зазначив, що «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутню мирну угоду».
Наступного дня Зеленський наголосив, що «Україна відкрита до будь-якого формату перемовин, здатного принести реальний результат», однак попередив: «якщо Росія й надалі висуватиме нереальні вимоги та зірве домовленості, наслідки будуть суворими».
Наразі Москва не показує готовності до справжніх поступок, натомість систематично наполягає на своїх давніх позиціях, що в Україні вважають неприйнятними.