США та Україна засновують фонд для відновлення інвестицій: принципи його функціонування

Сполучені Штати Америки та Україна уклали угоду, що стосується природних ресурсів, в рамках якої буде створено Інвестиційний фонд для відновлення. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка України Юлія Свириденко на своїй сторінці у Facebook. За її словами, управління фондом здійснюватиметься спільно Україною та США, причому жодна зі сторін не матиме вирішального голосу, що підкреслює рівноправність партнерства.

Свириденко також роз'яснила, як функціонуватиме новий фонд. "США вноситимуть кошти в фонд. Окрім матеріальних внесків, країна може надати й іншу допомогу, наприклад, системи ППО для України. Україна буде вносити 50% доходів з державного бюджету від нових рент на нові ліцензії на нові ділянки", – підкреслила вона.

Крім того, Україні надано можливість робити додаткові внески, якщо в цьому виникне потреба. Міністерка зазначила, що мова йде про довгострокову співпрацю на десятиліття вперед. "Фонд потім інвестуватиме у проєкти з видобутку корисних копалин, нафти та газу, а також в супутні інфраструктурні проекти та переробку. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, визначатимуться спільно Україною та США. Важливо зазначити, що фонд інвестуватиме виключно в Україну. Очікуємо, що протягом перших десяти років прибутки та надходження фонду не розподілятимуться, а лише інвестуватимуться в Україну – у нові проєкти чи відновлення. Ці умови передбачають подальші обговорення", – додала Свириденко.

В ніч на 1 травня (за київським часом) стало відомо про підписання угоди між США та Україною щодо доступу до українських природних ресурсів. Угоду з українського боку підписала перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко, а від США угоду підтвердив міністр фінансів Скот Бессент.

Було зазначено, що саме українська держава вирішує, де і що видобувати. Надра залишаються у власності України. Окрім того, угода не передбачає жодних боргових зобов'язань України перед США. Реалізація цієї угоди має на меті збільшення економічного потенціалу обох країн через рівноправну співпрацю та залучення інвестицій.

Comments (0)
Add Comment