США поділилися з партнерами таємною інформацією про дії РФ і Китаю, – The Times

США почали ділитися деякими з своїх найсекретніших розвідувальних даних про космічні операції Китаю та Росії з Великою Британією та іншими країнами коаліції "П’яти очей" — Австралією, Новою Зеландією та Канадою, зазначає The Times. Цей крок вважається "потужним сигналом", оскільки до квітня інформація від Space Delta 9, підрозділу, що займається орбітальною війною, була доступна тільки американським військовим з високими рівнями допуску.

Командувач Space Delta 9, полковник Ремсі Хорн, повідомив, що останнім часом ухвалено рішення про більш тісну співпрацю зі союзниками, що включає надання їм доступу до чутливих розвідувальних даних США щодо зростаючих загроз у космічному просторі.

Хорн підкреслив, що союзники можуть допомогти США у виявленні їхніх вразливостей у космосі, а США в свою чергу поділяться інформацією, накопиченою за останні десять років.

Американські військові офіцери дозволили британським військовим спостерігати за діяльністю бази космічних сил Шрівер у Колорадо. Окрім цього, нещодавно заступник командувача британським керівництвом ВПС НАТО Джонні Стрінгер був ознайомлений з американською програмою розвідки, яка передбачає спостереження за супутниками.

США також сподіваються, що британські офіцери з обміну інформацією вперше приєднаються до місії Delta 9. Вашингтон стурбований тим, що Пекін і Москва швидко розвивають нові космічні можливості та значні інвестиції в розвідувальну діяльність. Якщо США вступлять у військові дії з Китаєм, наприклад, у випадку вторгнення Пекіна на Тайвань, то Китай зможе використовувати свої космічні засоби для моніторингу рухів американських військ.

Крім того, США планують розробку космічної зброї, яка забезпечить захист західних супутників у разі їхньої атаки. Є також побоювання щодо супутників, які можуть мати подвійне призначення — комерційне та військове.

Країни коаліції "П’яти очей" вже мають розвинуте партнерство у сфері обміну розвідданими, проте деяка інформація вважається настільки конфіденційною, що країни вважають за краще ділитися нею лише всередині своїх урядів.

Як повідомлялося раніше, Китай стрімко нарощує свій військовий потенціал у сфері космічних технологій. За даними Washington Times, Пекін прагне здобути можливість знищення американських супутників у потенційних конфліктах. Видання Interesting Engineering зазначало, що китайські дослідники розробили методику для швидкого знищення тисяч супутників Starlink, змоделювавши операцію перехоплення цього супутникового угруповання.

Також раніше повідомлялося, що російський супутник, призначений для випробувань "ядерної зброї в космосі", вийшов з-під контролю.

Comments (0)
Add Comment