Сі Цзіньпін намагається зміцнити альянси в Азії під час тиску з боку Трампа, повідомляє Bloomberg

Президент Китаю Сі Цзіньпін ініціював концепцію "азійської сім'ї" та закликав до регіональної єдності в рамках свого турне Південно-Східною Азією, прагнучи зменшити вплив США. Про це повідомляє Bloomberg.

У четвер Сі приземлився в Пномпені, столиця Камбоджі, розпочавши останній етап свого візиту до трьох країн, в той час як адміністрація Дональда Трампа стає активнішою у пошуку союзників для протидії Китаю. У своїй промові на державному обіді в Малайзії, що відбувся напередодні, китайський лідер підкреслив важливість солідарності, коли обидві країни підписали ряд угод для зміцнення економічних зв'язків.

Зокрема, в адміністративній столиці Малайзії Путраджаї, Сі заявив: "Китай і Малайзія разом з іншими державами регіону будуть протистояти геополітичним і блоковим викликам. Разом ми захистимо світлі перспективи нашої азійської спільноти".

Крім того, Китай і Малайзія випустили спільну заяву, в якій домовилися про посилення співпраці в сферах промисловості, постачань, даних і розвитку талантів.

Цзіньпін також наголосив на необхідності спільно боротися з гегемонізмом і політикою сили. Він підкреслив, що обидва сусіди мають "категорично відстоювати свої інтереси проти зовнішнього втручання у внутрішні справи".

У Bloomberg зазначили, що такі заяви Сі звучали на фоні торговельної війни з США. Згідно з повідомленнями, Вашингтон планує звернутися до країн з проханням обмежити виробничі можливості Китаю шляхом введення вторинних тарифів на китайські товари в обмін на поступки в тарифах.

На знак підтримки, Міністерство закордонних справ Китаю відзначило, що Сі отримав повну підтримку з боку Малайзії. Прем'єр-міністр Анвар Ібрагім назвав Сі "видатним лідером" і висловився проти незалежності Тайваню — самокерованої демократії, на яку претендує Пекін.

Також Анвар зазначив, що члени Асоціації держав Південно-Східної Азії не підтримає жодних односторонніх торговельних тарифів, оскільки його країна головує в блоці на ротаційній основі.

Раніше американський журналіст Калеб Ларсон повідомив, що Китай наростив свій арсенал балістичних ракет, щоб протидіяти США. Експерти вважають, що основна мета таких дій — змусити американців визнавати, що КНР здатна випустити значну кількість ракет, частина з яких може завдати серйозної шкоди.

Водночас нещодавно президент Трамп пригрозив Китаю підвищенням мит до 245%. Після введення індивідуальних мит проти інших країн, США не застосували такі заходи щодо КНР, що призвело до контрзаходів з боку Китаю.

Comments (0)
Add Comment