Шмигаль наполіг на необхідності збереження безмитної торгівлі з Європейським Союзом

Лібералізація торгівлі між Україною та Європейським Союзом повинна залишитися в силі, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час бізнес-форуму в Брюсселі 10 квітня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. «Ця лібералізація вже приносить вигоди обом сторонам. В минулому році обсяги торгівлі перевищили 60 мільярдів доларів. Україна імпортувала товарів з ЄС на суму більше 35 мільярдів. Це ще одне підтвердження того, що Україна є не тільки надійним партнером, а й великим, що розвивається, ринком, який зміцнює Європейський Союз», – зазначив він.

Шмигаль підкреслив, що ця глибока економічна інтеграція має бути закріплена новою угодою, зокрема через підписання Угоди про оцінку відповідності промислових товарів (АСАА) та поглиблення стратегічного діалогу стосовно сталого розвитку.

На пресконференції після засідання Ради асоціації Україна – ЄС, яка відбулася напередодні, Шмигаль повідомив, що Україна звернулася до ЄС із закликом зберегти торговельні преференції, які були надані у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії, щонайменше до кінця цього року. Термін дії чинних преференцій закінчується на початку червня, і Україна прагне закріпити ці преференції на майбутнє в Угоді про асоціацію з ЄС.

Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос зазначила, що це питання залишиться предметом обговорення, і що до 5 червня Єврокомісія представить пропозицію щодо преференцій для України.

Раніше західні ЗМІ повідомили, що Єврокомісія працює над пропозицією для постійної лібералізації торгівлі з Україною, за якою сільськогосподарський імпорт буде поділено на три категорії в залежності від його «чутливості» для ринку ЄС. До чутливих продуктів, імовірно, входять ті, на імпорт яких наразі накладені квоти, наприклад, яйця, птиця, цукор або мед.

У травні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення скасувати всі мита і квоти на експорт з України на один рік, щоб підтримати українську економіку в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Проте, незважаючи на це, кілька країн ЄС (Болгарія, Польща, Угорщина та Словаччина) у квітні 2023 року тимчасово заборонили імпорт українського зерна через тиск на захист місцевих фермерів у Центральній та Східній Європі.

Comments (0)
Add Comment