Польща прагне під захист ядерної безпеки Франції, – Дуда

Польща підтримує ідею отримання доступу до французької "ядерної парасольки" для захисту від можливої російської загрози. Таку думку висловив президент Польщі Анджей Дуда в коментарі для Bloomberg. Лідер Польщі також наголосив на необхідності домагатися доступу до американської ядерної зброї.

"Я впевнений, що ми можемо обрати обидва варіанти. Ці два підходи не є ані суперечливими, ані виключають один одного," – зазначив він.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час виступу в парламенті також підтвердив, що Варшава може спробувати отримати доступ до ядерної зброї. За його словами, тривають "серйозні переговори" стосовно пропозиції президента Франції Еммануеля Макрона про можливість використання ядерного потенціалу Франції для забезпечення захисту європейських партнерів.

Видання інформує, що прагнення Польщі до ядерного стримування знаходиться на фоні амбітної програми модернізації армії Варшави, ініційованої після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крім того, Польща отримала фінансову підтримку від Євросоюзу для укріплення своїх кордонів з Білоруссю та Калінінградом.

Журналісти нагадали, що Дуда не раз виступав з проханням до США про розміщення на польській території американської ядерної зброї.

"Роль НАТО полягає в протидії агресивним діям Росії. Як НАТО планує реагувати на це? Моя відповідь дуже проста. Ми пропонуємо розширити ядерну співпрацю і на нашу територію," – додав Дуда.

Як повідомлялося раніше в УНІАН, Еммануель Макрон запропонував Європі "ядерну парасольку" Франції для стримування загрози з боку Росії, підкресливши, що хоче зменшити залежність європейських партнерів від американських сил стримування.

Ідея розширення французької "ядерної парасольки" стала особливо актуальною на фоні напружених відносин між Європою та США.

Пізніше представники Defense Express прокоментували, чи зможе "ядерна парасолька" Франції забезпечити захист для всієї Європи. Згідно з фахівцями, Париж має обмежену кількість ядерних боєголовок, які розміщені на чотирьох атомних підводних човнах класу Le Triomphant.

Comments (0)
Add Comment