Польща активно шукає способи модернізації сил для нових викликів але є важливий момент

Польща активно працює над збільшенням виробництва власної зброї, реагуючи на зміни у зовнішній політиці США та війну Росії проти України.

Як зазначається у виданні Financial Times, завод у Нев'ядуві робить свій внесок у зусилля Польщі щодо протистояння російській агресії, підвищуючи обсяги виробництва зброї, зменшуючи залежність від США та підтримуючи Україну разом із НАТО та ЄС.

"Його територія площею 80 га заповнена закинутими полігонами та будівлями, які колись використовувалися для виготовлення радянської зброї, в тому числі ракет С-5", – повідомило видання.

Керівники заводу в Нев'ядуві та інших, менш великих виробників скаржаться, що з ринку їх витісняє Польська група з озброєнь (PGZ) – державний конгломерат, що з труднощами намагається задовольнити навіть основні потреби збройних сил – не лише в боєприпасах, а й у предметах першої необхідності, таких як черевики та шоломи.

"Не в моєму характері стверджувати, що всі були неправі, але в цьому випадку вони дійсно зазнали невдачі – не змогли розвинути польську військову промисловість", – прокоментував цю ситуацію міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш.

Проблеми виробництва в Польщі виникають, незважаючи на те, що країна є лідером у НАТО за військовими витратами, виділивши цього року 4,7% ВВП на оборону.

Заступник міністра оборони Цезарій Томчик закликав, щоб 50% бюджету на військову техніку йшло польським виробникам. Однак досягнення цієї мети вимагатиме відкриття військових закупівель, зазначив Рафал Бжоска, підприємець-мільярдер, який консультує Туска з питань дерегулювання. "У Польщі нічого не виробляється приватними компаніями, тоді як у США F-35 та інше виготовляють приватні підприємства, а не держава", – підкреслив Бжоска.

Незважаючи на це, уряд Туска продовжує закупівлі зброї в США. Протягом останнього місяця Польща уклала угоду на 2 мільярди доларів для зміцнення своїх систем ППО Patriot і ще на 1,3 мільярда доларів для закупівлі ракет класу "повітря-повітря".

"Наші політики можуть публічно виступати з закликами до більшої польської складової, але як тільки їм телефонують з Вашингтона, вони підписують контракт зі США. Ми любимо американців і їхню армію, і я дійсно вважаю, що залишимося повністю залежними від них", – зазначив польський зброяр Ярослав Крук.

Франція та Польща підпишуть оборонний договір. Цей документ буде підписаний 9 травня та торкнеться оборонних і економічних питань. Це рішення є останнім кроком обох країн до поглиблення військової співпраці на фоні російської агресії.

Comments (0)
Add Comment