Події у Ватикані після кончини Франциска: Ритуали, розкриті The Times

Дні, що проходять між смертю Папи та обранням його наступника, наповнені древніми традиціями і ритуалами. У Ватикані ці процедури дотримуються за чітким графіком з метою вибрати нового понтифіка протягом трьох тижнів. Як зазначає газета The Times, виконання цих традицій починається з моменту смерті понтифіка, коли камерленго тричі вигукує його ім'я біля ліжка, щоб підтвердити факт смерті.

Наступним кроком є розбивання печатки пескаторіо, якою Папа користувався під час свого життя для підпису офіційних документів. Камерленго займатиметься управлінням Ватиканом протягом трьох днів, коли тіло Папи спочиває в труні в базиліці Святого Петра перед його похороном на площі Святого Петра.

Після двох з половиною годин похоронної служби труну папи зазвичай виносять через спеціальні "двері смерті" всередині базиліки і ховають у церковному склепі, герметично запечатаному в свинцевий контейнер. Однак перед своєю смертю Папа Франциск висловив бажання відхилити традицію і бути похованим у своїй улюбленій церкві Санта-Марія-Маджоре в Римі, що була для нього важливою перед закордонними подорожами.

Під час похорону Папи кардинали збираються в Римі, щоб вибрати його наступника, обмінюючись запрошеннями на серії зустрічей, відомих як загальні конгрегації. Вони також обговорюють потенційних кандидатів для папського престолу під час перерв на каву. Ці зустрічі стануть особливо важливими, оскільки багато кардиналів з віддалених країн зустрінуться вперше.

Окрім 138 кардиналів-виборців, передконклавні засідання відкриті для кардиналів старше 80 років, які не мають права голосу. Кардинали також визначають дату початку конклаву, що повинен відбутися впродовж 15-20 днів після смерті Папи.

У день голосування кардинали-виборці переміщуються до Ватикану і їх ізолюють у Сикстинській капелі для голосування. Після входу до капели звучить команда extra omnes, що означає, що всі, окрім кардиналів, повинні залишити приміщення, щоб розпочати голосування — один тур о першій годині дня, а потім по чотири голоси на день. Якщо жоден з кандидатів не отримає двох третин голосів протягом трьох днів, проводиться доба для молитви. Якщо ж за 12 днів النتائج буде відсутнім, перемогу матиме кандидат, який набере просту більшість. Це малоймовірно: в 2013 році кардиналам знадобилося лише п’ять голосів за два дні, щоб обрати Франциска.

Коли переможця визначено, декан колегії кардиналів запитує: "Чи приймаєте ви своє канонічне обрання верховним понтифіком?" На що переможець відповідає: "Я приймаю". Після цього кардинали стають у чергу, щоб схилити коліна перед новим Папою, а потім викликають кравця для зняття мірок для папського вбрання.

На площі Святого Петра віряни очікують, коли білий дим із труби каплиці сповістить про появу нового Папи. Нового понтифіка запроваджують до центрального вікна собору Святого Петра та виводять на балкон, звідки відкривається вигляд на площу. Старший кардинал-декан проголошує "Habemus Papam!" і представляє нового Папу латиною з його обраним папським ім'ям.

Перші слова, які вимовляє понтифік, можуть багато чого змінити у сприйнятті його особи. Варто зазначити, що коли Хорхе Бергольйо, нинішній Папа Франциск, взяв мікрофон і з усмішкою сказав: "Брати і сестри, добрий вечір", його просте привітання викликало бурхливі оплески і задавало тон його понтифікату.

Сьогодні вранці Папа Франциск пішов з життя у віці 89 років. Його серце зупинилося о 7:35. Мільйони вірян сумують за людиною, яка навіки змінила уявлення про роль понтифіка, зробивши її ближчою до людей.

Comments (0)
Add Comment