Переозброєння ЄС може призвести до зламу європейської єдності, вважає екс-прем’єр Італії

Колишній прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, який наразі перебуває в опозиції, та його партія "Рух 5 зірок" висловлюють незгоду з планом переозброєння Європейського Союзу. Політик вважає, що цей план не тільки не принесе користі Європі, але й може сприяти її розпаду. "Це не загальноєвропейський оборонний проєкт, який ми б підтримали, адже він не дозволяє зекономити ресурси та оптимізувати військові витрати. 800 мільярдів євро витрачаються на озброєння країн окремо, що є недоцільним", – зазначив він в інтерв'ю El Pais.

Конте також звернув увагу, що цей план не забезпечує спільних вигод для всіх держав. Він наголосив на високому державному боргу Італії і сказав, що переозброєння може привести до підвищення ВВП деяких країн завдяки виробництву зброї, тоді як інші держави ризикують збільшити свій борг і відстати в економічному розвитку.

"Крім того, якщо країни використовуватимуть фонди згуртування для озброєння, вони не зможуть інвестувати їх у зменшення нерівності. Це призведе до ще більших асиметрій. Німеччина вирішила стати військовою потугою, Франція вже на цьому шляху. А за останніми опитуваннями, AFD стала провідною партією і може сформувати уряд, заснований на прагненні до влади. Чи це та Європа, яку ми хочемо? Для виправдання плану роблять акцент на загрозі з боку Росії", – додав він.

Конте також відзначив, що "абсолютно засуджує" агресію Росії в Україні, підкреслюючи, що дії диктатора Володимира Путіна суперечать міжнародному праву, і необхідно з цим боротися.

"Однак ми обманюємо наших громадян, якщо вважаємо, що зброя забезпечить більшу безпеку. Ми повинні визнати, що наша військова стратегія зазнала невдачі. Я вважаю, що найкраща гарантія процвітання для людей – це непростий діалог, який не можемо залишити лише Дональду Трампу. Ми повинні самі сісти за стіл переговорів і шукати шляхи до миру, а не поглиблювати конфлікт", – резюмував італійський політик.

Країни ЄС намагаються переозброїтися у відповідь на зростаючі загрози з боку Росії. Європейський Союз анонсував амбітну ініціативу з бюджетом у 800 мільярдів євро.

Держави-члени отримають ще 150 мільярдів євро кредитів для інвестицій в оборону. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас зазначила, що ці кошти мають використовуватися переважно для продукції, виготовленої в ЄС та Україні.

Європейський комісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе лідерство в цьому процесі, адже вона має розвинену оборонну промисловість і вже проводить активне переозброєння.

Comments (0)
Add Comment