Пекін відреагував на коментарі Зеленського щодо участі китайських громадян у війні на боці Росії.

Китай висловив осуд щодо заяви президента України Володимира Зеленського, який напередодні підкреслив, що Пекін усвідомлює, що його громадяни вербуються для участі у війні Росії проти України. У Міністерстві закордонних справ Китаю ці коментарі назвали «безвідповідальними». Відповідь китайського зовнішньополітичного відомства від 10 квітня з’явилася наступного дня після того, як Зеленський зазначив, що українська сторона має дані про 155 китайських громадян, які беруть участь у війні на боці Росії. Він озвучив цю інформацію після публікації відео, на якому українські військові стверджують, що захопили в полон двох китайських найманців на сході України.

«Ми рекомендуємо відповідним сторонам чітко і правильно визнати роль Китаю та утриматися від безвідповідальних висловлювань», – сказав представник міністерства Лінь Цзянь на прес-брифінгу, уникаючи згадок про Україну чи її президента.

Нещодавно Зеленський посилив критику на адресу Пекіна після інформації про захоплення в полон українськими військовими двох громадян Китаю у Донецькій області. Під час пресконференції 9 квітня президент України звинуватив Китай у тому, що він не звертає уваги на вербування росіянами його громадян для участі у війні.

Зеленський наголосив, що громадян КНР вербують, зокрема, через соціальні мережі, такі як Тік-Ток, де росіяни розміщують рекламні матеріали. «Офіційний Пекін про це знає. Росіяни розповсюджують оголошення про вербування через китайські соцмережі. Це не таємне вербування – це важливо. Можливо, є ще й таємне», – зазначив Зеленський.

Він додав, що після вербування ці люди вирушають до Москви, де проходять медичні обстеження протягом 3-4 днів, а потім 1-2 місяці перебувають у навчальних центрах. Пекін заперечує, що відправляє солдатів в Україну для участі у війні на боці російських сил, але раніше існують докази присутності громадян Китаю, що беруть участь у конфлікті, зафіксовані у соціальних мережах. За приблизними підрахунками, сто чи більше китайців пішли воювати як найманці у складі російської армії.

База даних госпіталів Міністерства оборони Росії, отримана Радіо Свобода в лютому, також підтвердила, що китайські найманці отримували поранення, служачи разом із російськими військовими.

8 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що українські військові на Донеччині взяли в полон двох китайських громадян, які воювали в рядах російської армії. Він доручив МЗС зв'язатися з Пекіном, щоб з’ясувати позицію китайської влади. Полонені перебувають у СБУ, триває слідство. Після цього до Міністерства закордонних справ України був викликаний тимчасовий повірений у справах Китаю для обговорення даного інциденту та отримання пояснень.

У Держдепартаменті США також відреагували на новини про захоплення в полон двох громадян Китаю, заявивши про викликані цим занепокоєння. Раніше Міністерство закордонних справ Китаю, коментуючи захоплення в полон двох громадян у Україні, заявило, що перевіряє цю інформацію.

Comments (0)
Add Comment