Верховна Рада 8 травня підтримала питання про ратифікацію угоди щодо створення спільного інвестиційного фонду між Україною і США.
Це рішення отримало підтримку 338 депутатів.
30 квітня України і США підписали угоду про економічне співробітництво та створення Інвестиційного фонду відновлення. Як повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко, документ, зокрема, передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється на умовах 50/50, Україна не матиме боргових зобов'язань перед США, а угода не заважатиме вступу України до Європейського Союзу, фонд буде фінансуватися лише за рахунок нових ліцензій.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю угоду, зазначив, що вона суттєво змінилася під час підготовки, і тепер це «дійсно рівноправна угода, яка відкриває можливості для інвестицій в Україну». Президент 1 травня повідомив про свою розмову з головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, яка стосувалася, зокрема, ратифікації угоди.
Президент США Дональд Трамп наполягав на укладенні угоди з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони були готові підписати угоду по природних ресурсах у лютому, але підписання було відкладено після того, як зустріч Трампа з президентом України Володимиром Зеленським у Овальному кабінеті перетворилася на конфлікт.
Додатково читайте: Мінекономіки: наступний етап угоди про надра між Україною та США – її ратифікація