Останній дар Кіма: Росія здобуває доступну робочу силу з Північної Кореї, – WSJ

У рамках стратегічного альянсу між Москвою та Пхеньяном, Кім Чен Ін надає Росії не лише військову підтримку у війні проти України, але й допомагає вирішувати суттєву проблему нестачі робочої сили. Кількість північнокорейських працівників у Росії швидко зростає, незважаючи на міжнародні санкції, пише The Wall Street Journal.

Демографічна криза, війна в Україні та еміграція посилили кадровий дефіцит у Росії. За офіційними даними Міністерства праці, нині не вистачає 1,5 млн працівників, і до 2030 року ця цифра може зрости до 2,4 млн. Найбільше постраждали сфери будівництва, промисловості та інфраструктурних проєктів.

Південнокорейська розвідка повідомляє: до Росії прибуло близько 15 000 північнокорейців, частина з яких має студентські візи. За даними Москви, в 2024 році кількість в'їздів громадян КНДР зросла в 12 разів. Багато з них працюють на Далекому Сході – регіоні, який Путін бачить як індустріальний центр, і на який раніше намагався залучити росіян, пропонуючи безкоштовні земельні ділянки. Але ця ініціатива виявилася малоефективною.

Путін, коментуючи співпрацю з Північною Кореєю, сказав:

"Це наші сусіди. Ми будемо розвивати наші відносини, чи подобається це людям, чи ні."

Правитель РФ неодноразово закликав до скасування санкцій ООН проти КНДР, включаючи заборону на міжнародну трудову міграцію північнокорейців. У червні 2023 року, за кілька тижнів до свого візиту до Пхеньяна, він відкрито засудив ці обмеження.

У 2023 році КНДР направила в Росію 12 000 солдатів, а в 2024-му ще 3 000 — після суттєвих втрат армії Росії. Вони беруть участь у бойових діях на півдні України. Крім того, Північна Корея постачає летальну зброю. Серед підтверджених випадків – балістична ракета, яка, за словами української влади, спричинила загибель 12 осіб і поранення 90 в Києві наприкінці квітня.

Росія та КНДР встановлюють активне транспортне сполучення. Регулярні рейси між містами, поїзди через кордон, будівництво нового мосту через річку Тюмень. Північнокорейські бригади вже беруть участь у будівництві шкіл у регіональних столицях РФ.

Хоча до 90% зарплат конфіскується урядом Кіма, залишок у 100–200 доларів на місяць вважається високим доходом у Північній Кореї. За словами мігрантів з КНДР, роботу за кордоном часто "купують" через хабарі державним чиновникам. Один з них, Зане Хан, підтвердив, що працював у РФ з 2018 року на студентській візі. Він зазначив:

"Стало зрозуміло, що поліція більше не зацікавлена в наших перевірках."

Андрій Орлов, московський забудовник, знову уклав угоду з північнокорейським посередником, з яким раніше співпрацював до введення санкцій ООН:

"Чим більше, тим цікавіше. Я сподіваюся, що моя компанія стане провідною на російському ринку в залученні північнокорейських фахівців".

Він замовив 50 працівників, планує розширення до 300 і пообіцяв залучити юристів для дотримання всіх правових норм.

Російська профспілка будівельників підтверджує дійсність використання працівників із Північної Кореї. Згідно зі звітом ООН за березень 2024 року, 120 компаній у РФ мали бізнес-відносини з громадянами КНДР. Москва зазначає, що частина цих компаній вже не функціонує.

Працівники з КНДР можуть бути залучені до відновлення зруйнованих війною районів на сході України.

У 2024 році Росія видала 8 600 студентських віз для громадян Північної Кореї. Однак фактична кількість студентів з КНДР у російських вишах становить лише 130, що свідчить про те, що візи використовуються не за призначенням.

Як повідомлялося раніше в УНІАН, Москва та Пхеньян ще влітку уклали угоду про стратегічне партнерство, яка передбачає взаємну військову підтримку у разі агресії проти одного з держав.

Незабаром Україна заявила про фіксування присутності північнокорейських військових на території Росії. Це підтвердила розвідка Південної Кореї та США.

Військові з КНДР активно брали участь у боях проти українських військ на території Курської області, однак в Москві цього офіційно не визнали. Лише нещодавно обидві сторони визнали, що їхні солдати спільно воювали на російській землі.

Пхеньян офіційно підтвердив участь своїх військових у війні за наказом Кім Чен Ина, заявивши про їхні "героїчні подвиги". А кремлівський лідер Путін подякував йому за військову підтримку.

Comments (0)
Add Comment