Опитування: 47% українців сподіваються на позитивні наслідки угоди про копалини зі США

Станом на початок травня 47% українців виявили скоріше позитивні очікування від підписання угоди між Україною та США щодо корисних копалин, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Про скоріше негативні наслідки повідомили 22%, ще 19% – заявили, що підписання угоди не матиме жодного впливу на Україну, а решта 12% не змогли визначити свою позицію.

Таким чином, на даний момент баланс позитивних та негативних очікувань становить +25% (тобто позитивні очікування переважають), вказують у КМІС.

«Дані опитування показують, що українці здебільшого мають позитивні очікування від угоди про корисні копалини, а меншість – негативні. Ми також спостерігаємо, що серед тих, хто довіряє відомим публічним особам, зокрема лідерам політичної опозиції, позитивні очікування продовжують домінувати. Винятком є підтримувачі Юрія Бойка і (в меншій мірі) – Олексія Арестовича», – зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження.

За інформацією, КМІС з 2 травня 2025 року розпочав заплановане заздалегідь власне опитування (методом телефонних інтерв’ю за загальноукраїнською вибіркою дорослих громадян, які проживають на території, підконтрольній уряду України), до якого в останній момент додали питання про сприйняття наслідків угоди. Польовий етап опитування триватиме до середини травня 2025 року, але на 6 травня вже було здійснено 561 інтерв’ю. Цієї кількості, стверджують у КМІС, достатньо для отримання попередніх результатів, і додають, що з їхнього досвіду, остаточні результати принципово не зміняться.

Україна та США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство та установку Інвестиційного фонду відновлення. За словами міністрині економіки України Юлії Свириденко, документ передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється на умовах 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюзу, а фонд наповнюватиметься виключно доходами з нових ліцензій.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю угоду, зазначив, що процес підготовки істотно змінився, тепер це «справжня рівноправна угода, яка відкриває можливості для інвестицій в Україну». Президент 1 травня повідомив про розмову з головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, зокрема про ратифікацію угоди.

Президент США Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони були готові підписати угоду про природні ресурси в лютому, але підписання було відкладено після того, як зустріч Трампа з Президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

Ратифікація документа у Верховній Раді очікується 8 травня.

Читайте також: Міністерство економіки: наступний крок угоди про надра між Україною та США – її ратифікація.

Comments (0)
Add Comment