Нафта продовжує зростати вже другий тиждень поспіль

Нафта прямує до другого поспіль тижневого зростання цін, оскільки торгові відносини між США і Китаєм почали налагоджуватись, проте перспективне повернення іранської нафти на ринок утримує подальший ріст цін.

Про це інформує Reuters.

Ф'ючерси Brent втратили 1 цент і подешевшали до $64,52 за барель, а ціна американської WTI піднялась на 2 центи, склавши $61,64.

У ході попередньої сесії обидва нафтові контракти знизились більш як на 2% під тиском розпродажу, викликаного підвищеними шансами укладення ядерної угоди з Іраном.

Президент США Дональд Трамп заявив, що країна близька до угоди з Іраном і Тегеран «начебто» погодився на її умови. Однак, як зазначило джерело, що знайоме з перемовинами, існують ще невирішені питання.

За словами аналітиків ING, скасування санкцій у межах ядерної угоди зменшить ризики поставок і дозволить Ірану наростити добові видобутки приблизно на 400 тисяч барелів, а також залучити нових покупців.

Не зважаючи на можливий тиск з боку пропозиції, Brent і WTI закінчують тиждень із прибутком у 1% після стрибка цін на його початку. Оптимізму додає інформація про те, що США та Китай — провідні споживачі нафти у світі — досягли згоди про 90-денну паузу у торговому протистоянні, протягом якої значно скоротять взаємні мита.

Аналітики BMI (структурний підрозділ Fitch Solutions) залишили прогноз середньої ціни Brent на рівні $68 у 2025 році та $71 у 2026 році, що нижче за показник $80 у 2024-му. Це вони пояснюють невизначеністю в питанні торгової політики, яка впливає на цінові перспективи.

«Хоча 90-денна пауза дає змогу вживати нових заходів для скорочення торговельних бар’єрів, довгострокові перспективи залишаються невизначеними, що обмежує потенціал зростання цін», — стверджується у звіті.

Додаткове занепокоєння ринку викликає прогнозований профіцит нафти.

Нагадаємо:

15 травня ціна на нафту знизилася більш ніж на 2 долари через здогадки щодо потенційної ядерної домовленості між Іраном та США, що може спричинити послаблення санкцій і додаткову появу нафти на світовому ринку.

Comments (0)
Add Comment