Міністр фінансів Сергій Марченко та посол Японії в Україні Масасі Накаґоме підписали угоду у формі обміну нотами, яка передбачає надання кредиту Україні на суму до 471,9 мільярда японських єн (приблизно 3 мільярди доларів). Про це стало відомо з повідомлення Міністерства фінансів 18 квітня. Кошти передаються в рамках механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн «Групи семи», загальний обсяг якого становить близько 50 мільярдів доларів.
«Кредит буде погашатися за рахунок майбутніх доходів, які Україна отримає від заморожених російських активів. Фінансування розраховане на 30 років. Отримані кошти будуть використовуватися для задоволення пріоритетних бюджетних потреб і сприяння відбудові та розвитку України», – йдеться в повідомленні.
За словами Сергія Марченка, підписання цієї угоди не лише допоможе вирішити термінові бюджетні потреби країни, але й свідчить про «щиру відданість Японії спільним цінностям, які об’єднують наші держави».
Згідно з інформацією Міністерства фінансів, за останні три роки Японія надала Україні бюджетну підтримку на суму понад 8,5 мільярдів доларів, що стало критично важливим для забезпечення економічної та фінансової стабільності.
Міністерство закордонних справ Японії підтвердило підписання угоди та обмін нотами про фінансову допомогу.
«Цей проєкт має на меті підтримку програм, які задовольняють бюджетні потреби України в умовах економічної кризи, викликаної агресією Росії, та сприяння відбудові й розвитку країни через фінансову підтримку українського уряду», – зазначено в повідомленні МЗС.
Посольство Японії в Україні також підкреслило, що Токіо «продовжуватиме підтримувати Україну та її народ».
Механізм Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) країн G7 передбачає надання Україні приблизно 50 мільярдів доларів у вигляді кредитів, які будуть забезпечені поступами від заморожених російських суверенних активів. Ці кошти призначені для підтримки бюджету, військових потреб і відновлення інфраструктури України.