Президент Парламентської асамблеї НАТО Маркос Перестрелло здійснив візит в Україну, де провів зустріч з представниками уряду і Верховної Ради 29 квітня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував йому за підтримку країни у боротьбі з російською агресією та за підтримку євроатлантичного курсу України.
«Ми обговорили можливості поглиблення оборонної співпраці та розвиток українського оборонно-промислового комплексу. Я підкреслив ефективність "данської моделі" співпраці та закликав продовжувати її розвиток. Також було обговорено, як Парламентська асамблея НАТО може підтримувати Україну не лише зараз, але і в майбутньому», – зазначив Шмигаль.
Він підкреслив, що вони з Перестрелло зійшлися на думці, що Європа, США та Україна повинні спільно працювати над встановленням справедливого та тривалого миру, і будь-яка угода повинна включати надійні гарантії безпеки.
Також міністерство оборони повідомило про зустріч міністра Рустема Умєрова з делегацією Парламентської асамблеї НАТО, під час якої Перестрелло підтвердив важливість продовження військової допомоги Україні. Делегація отримала актуальну інформацію про безпекову ситуацію в Україні. Представник розвідки висвітлив головні виклики, а перший заступник міністра оборони Сергій Боєв представив оцінку планів Росії.
«Протягом перемовин ми визначили питання оборонної стратегії України та областей, які потребують додаткового посилення», – йдеться у повідомленні.
Учасники зустрічі також зосередили увагу на інвестиціях в українську оборонну промисловість. Перестрелло виступив і в Верховній Раді, зазначивши, що Росія несе повну відповідальність за агресію, і засудив підтримку, яку їй надають такі країни, як Північна Корея, Іран та Китай.
«Ми з самого початку чітко вказали, що ця війна стосується не лише України, але й світу, в якому житимемо ми та наші діти. Україна є передовою в геополітичному протистоянні між демократіями і автократіями. Підтримуючи Україну, ми захищаємо свої власні цінності і безпеку», – сказав він.
Голова Парламентської асамблеї НАТО закликав забезпечити термінові потреби України та висловив підтримку зусиллям, спрямованим на мирне врегулювання, при цьому закликав Європу до мобілізації: «Сьогодні важливо надавати термінову допомогу, але також демонструвати готовність ініціювати довгострокові мирні угоди».
На думку Перестрелло, європейські країни повинні бути готові взяти на себе більшу частину відповідальності за забезпечення власної безпеки. Незадовго до цього The Washington Post з посиланням на неназваного європейського чиновника повідомила, що країни Європи розглядають можливість збільшення підтримки оборонно-промислового комплексу України замість прямих постачань зброї.