США та Україна стикнулися з несподіваними труднощами перед підписанням угоди щодо корисних копалин, повідомляє The Financial Times, посилаючись на свої джерела. За інформацією видання, проблеми виникли, коли літак віцепрем'єр-міністра України Юлії Свириденко прямував до Вашингтона. Команда міністра фінансів Скотта Бессента заявила їй, що вона повинна "бути готовою підписати всі угоди або вертатися додому", зазначили три особи, які знайомі з ситуацією.
Фінансова Times зазначає, що США хочуть, щоб Україна підписала не лише рамкову угоду, а й детальну угоду про фінансування, що завершила б загальну угоду про надра, яка мала би відбутися в середу, за словами двох українських чиновників.
Одна з осіб, яка знайома з позицією США, розповіла, що переговори ще не завершилися, оскільки Україна намагалася змінити умови, узгоджені на вихідних. Високопосадовці США висловили занепокоєння щодо цього, оскільки зміни можуть зменшити прозорість та підзвітність. Але все ще існує шанси, що угода буде підписана в середу, якщо Україна повернеться до початкових умов.
"Президент Трамп заявив, що настав час діяти, і ми рухаємося з усіма силами в цьому напрямку. Сполучені Штати віддані швидкому укладенню цієї важливої угоди та забезпеченню тривалого миру в Україні", — підкреслив представник Міністерства фінансів США.
Представники України, за даними видання, зазначили, що не можуть підписати обидва документи в середу, оскільки угода про фонд має бути ратифікована їхнім парламентом перед підписанням.
На початку дня інформаційна агенція Bloomberg повідомила, що Україна готова підписати угоду з США щодо природних ресурсів, і міністр економіки Юлія Свириденко знаходиться на шляху до Вашингтона для цієї мети.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який минулого тижня відвідував США, висловив надію, що угоду підпишуть протягом доби.
В процесі підписання угоди США та Україна мають намір створити умови для "збільшення інвестицій у гірничодобувну промисловість, енергетику та пов'язані технології в Україні", згідно з проєктом документа, з яким ознайомилися медіа. Вашингтон також визнає наміри Києва, що угода не повинна суперечити його планам щодо вступу до ЄС.
Також стало відомо, що США погодилися, що лише майбутня військова допомога, яку вони можуть надати Україні після підписання угоди, буде зарахована до їхнього внеску до фонду, відповідно до документу.
Денис Шмигаль зазначив, що Вашингтон відмовився від свого попереднього наполягання включити в угоду допомогу на десятки мільярдів доларів, надану з початку російського вторгнення.
Цю інформацію Шмигаль озвучив після зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, під час якої обговорювали цю угоду.
Трамп підтримував цю угоду з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони мали намір підписати угоду щодо природних ресурсів у лютому, але її було відкладено після того, як зустріч Трампа з президентом України Володимиром Зеленським перетворилася на суперечку.