Джелял: Немає ознак невдачі української дипломатії в контексті відносин зі США

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял зазначає, що труднощі, які виникають у відносинах між США та Україною, не є наслідком провалу української дипломатії. На його думку, проблеми мали місце і в стосунках США з іншими країнами за президентства Дональда Трампа. «Я не вважаю, що те, що відбувається, є провалом нашої дипломатії. По-перше, адміністрація американського президента має подібні підходи до всіх акторів міжнародної арени сьогодні. Це не спрямовано лише на Україну. Є стосунки США з Європою, Близьким Сходом, Мексикою, Канадою, Китаєм та ін.» – зазначив Джелял в ефірі програми Радіо Свобода Свобода.Live.

Водночас він зазначив, що України потрібно активніше взаємодіяти зі США в умовах нової адміністрації в Білому домі, не відмовляючись від національних інтересів. «Нам слід задуматися, що ми можемо зробити, щоб позиція США, яка, на жаль, змінюється доволі швидко, залишалася в полі зору нашої дипломатії. Нам необхідно завжди мати відповіді та захищати наші інтереси. На сьогодні нам це вдається», – підкреслив Джелял, вказуючи на майбутній виїзд до Анкари, де він стане новим послом України в Туреччині.

«Ми чітко усвідомлюємо наші інтереси, але здатні домовлятися і навіть готові до певних кроків, як-то прийняття американської позиції щодо припинення вогню або можливого договору стосовно українських природних ресурсів. Ми демонструємо готовність до переговорів, але без поступок нашим інтересам. Це вселяє мені певний спокій», – додав Джелял, який раніше був в'язнем кремлівського режиму.

Він також підкреслив важливість заяви президента Володимира Зеленського про те, що Київ ніколи не визнає російський контроль над Кримом, анексованим у 2014 році, незважаючи на інформацію, що США можуть таке визнати, та позицію Трампа, який стверджував, що заяви Зеленського «заважають мирному врегулюванню».

«Коли президент України повторює, що ми не визнаємо Крим і будь-які інші українські території як російські, це дуже важливо і для мене особисто. Я спілкувався з людьми в Криму, і для них це також важливо. Вони хочуть чути від нашої влади, що ця "червона лінія" не буде перетворена в "зелену"», – зазначив Джелял.

Американські ЗМІ, зокрема, газета The Washington Post, посилаючись на неназвані джерела, повідомили, що представники США на зустрічі в Лондоні 23 квітня планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим російською територією і заморозити конфлікт на нинішній лінії фронту. Зустріч у Лондоні, яка повинна була включати міністрів закордонних справ, в результаті знизила рівень участі, а переговори міністрів були відкладені.

Минулий тиждень після зустрічі з українськими та європейськими партнерами в Парижі державний секретар США Рубіо попередив, що президент Дональд Трамп втрачає терпіння щодо затяжних переговорів і може переключити увагу на «інші пріоритети».

Comments (0)
Add Comment