Для українців у Франції: нові труднощі з імміграційними правилами

Для українських біженців буде важче надовго залишитися у Франції. Уряд країни вводить значно суворіші правила для отримання французького громадянства іноземцями, про що повідомляє SchengenVisaInfo.

Французький міністр внутрішніх справ Бруно Ретаїло оголосив про новий указ, який міститиме більш жорсткі вимоги до знання французької мови та інтеграції в суспільство для претендентів на громадянство.

"Я підтримую посилення вимог і згоден, що це указ асиміляції. [Проте] щоб стати французом, це потрібно заслужити, і ми маємо бути дуже, дуже вимогливими," – заявив він під час прес-конференції.

Нова постанова набере чинності з січня 2026 року. Відповідно до її умов, кандидати на громадянство повинні будуть скласти усний та письмовий іспит рівня B2. Міністр також акцентував увагу на необхідності краще"знати та розуміти історію Франції".

Заявників на французьке громадянство також перевірятимуть на предмет їхньої добропорядності, що свідчить про те, що влада оцінюватиме, чи дотримувалися ці кандидати закону і чи вносили позитивний внесок у суспільство.

Ті, хто був засуджений до шести місяців або більше позбавлення волі, не зможуть отримати громадянство. Це також знатиме незаконні мігранти, заявки яких рекомендується відхиляти.

Крім того, мігранти не можуть стати громадянами Франції без "професійної інтеграції". Влада може вимагати від кандидатів 24-місячного трудового договору або постійного контракту. Також проводитимуться перевірки на предмет інтеграції заявників у французьке суспільство.

Як повідомляв УНІАН, країни Європейського Союзу можуть ухвалити рішення про правовий статус українських біженців вже в червні. Це питання є надзвичайно актуальним, оскільки нинішній режим тимчасового захисту для українців діє до березня 2026 року.

Також ми повідомляли, що українські біженці в США бояться можливого вигнання з країни за рішенням Трампа. На початку квітня українські біженці отримали лист, у якому їх закликали покинути США, але згодом це повідомлення визнали помилкою.

Comments (0)
Add Comment