Чому Україна поступається Росії в Африці: The Economist визначив ключову проблему

Протягом останніх трьох років Україна активно працювала над збільшенням міжнародної підтримки своєї боротьби проти Росії, але найменш результативними виявилися її зусилля в Африці. Якщо б африканські уряди мали обирати сторону у конфлікті, скоріш за все, більшість з них підтримала б Росію, що пояснюється кількома важливими чинниками, зазначає The Economist. Аналітик Семюел Рамані підкреслює, що Україна поступається Росії у фінансуванні, впливі та зв'язках на континенті.

Досить багато африканських країн, особливо на півдні, мають історичні зв'язки з Росією. Радянський Союз активно підтримував різноманітні африканські визвольні рухи, які боролися проти колоніального гніту. Власне ж Україна за роки своєї незалежності зробила небагато для покращення своїх зв'язків з континентом.

Ще однією проблемою є "асиметрія" в інформаційній війні, яку веде Росія в Африці. Вплив Росії на континенті також підкріплюється діяльністю Російської православної церкви. Більше того, Росія вже давно займає позицію найбільшого постачальника зброї в Африку, а кількість країн, які приймають російських найманців і військових радників, продовжує зростати.

Серед альтернативних стратегій, які розглядає Україна, є просування своєї продукції, зокрема, високих технологій у сфері безпілотників, які можуть застосовуватися не лише для військових, а й для цивільних цілей — наприклад, для моніторингу природи або доставки медикаментів у віддалені райони.

Ще одним із можливих шляхів розвороту африканської думки є гуманітарна допомога, зокрема постачання продовольства. Однак існує серйозна проблема, яку Україні буде важко подолати — це її тісні зв’язки із Заходом.

"У багатьох країнах глобального півдня, особливо в Африці, США та їх союзники мають знижену популярність. Навіть ті африканські уряди, які співчувають Україні, засуджують, як вони вважають, лицемірство Заходу… Багато хто в Африці відмовляється підтримувати Україну у боротьбі з Росією, оскільки західним країнам бракує "авторитету" в інших сферах", — зазначає The Economist.

Крім того, якщо Трамп дійсно призупинить військову допомогу Україні, деякі африканські країни можуть відмовитися вважати Україну маріонеткою Заходу. Однак це не обов’язково призведе до зміни їх відносин із Росією.

Як повідомлялося, 23 квітня президент України Володимир Зеленський відвідав Південноафриканську Республіку для зустрічей із президентом Рамафосою та представниками політичних, громадських і студентських спільнот континенту. Зеленський підкреслив, що Україна сподівається на активну підтримку ПАР у міжнародній коаліції для повернення українських дітей, яких викрала Росія.

Одночасно, у зв’язку з масованою атакою Росії на українські міста, президент України вирішив скоротити програму свого візиту і, завершивши зустріч з президентом ПАР, терміново повернутися в Україну.

Comments (0)
Add Comment