Чому прес-конференція з китайськими полоненими була важливою: пояснення тактики України від CNN

Цього тижня Україна провела пресконференцію, на якій виступили двоє захоплених у полон бійців з Китаю. Як зазначає CNN, хоча демонстрація військовополонених перед журналістами і камерами може сприйматися як порушення міжнародного гуманітарного права, Київ, здається, вважає, що можливі репутаційні втрати не вплинуть на переваги цього кроку. "Можливо, аргумент в тому, що надання їм платформи для висловлення думок важливіше, ніж захист їх від образ і суспільної уваги", — йдеться у статті.

CNN нагадує, що Україна вже організовувала пресконференції з участю військовополонених, зокрема бійців з Непалу та кількох країн Африки, але надання трибуни китайським військовослужбовцям є досить незвичайним кроком.

При цьому, як зазначає видання, Київ намагається використати цю ситуацію, щоб зміцнити свої позиції в боротьбі з Москвою та вплинути на президента США Дональда Трампа.

Вашингтон приділяє чимало уваги Китаю, який, за оцінками деяких чиновників Білого дому, є головним глобальним супротивником Сполучених Штатів, і адміністрація впроваджує нові підвищення тарифів на імпорт. Тому Україні важливо акцентувати увагу на підтримці Росії з боку Китаю, що може бути не тільки у дипломатичному і економічному плані, зазначається у статті.

Проте, можливо, Київ також намагається передати сигнал не лише США, але і Європі. Андерс Пак Нільсен з Королівського данського оборонного коледжу зауважив, що Київ стурбований нещодавніми зусиллями Європейського Союзу щодо налагодження відносин з Китаєм на фоні торговельної війни Трампа.

"Раптом складається враження, що європейці і китайці здатні знайти спільну мову ще з інших питань", — сказав Нільсен. Отже, очевидно, що Україна здійснила цей політичний крок, щоб підкреслити присутність китайських бійців у російських збройних силах.

Таку ж позицію займає і Пекін. "Ми закликаємо усі відповідні сторони правильно і розсудливо оцінювати роль Китаю і уникати безвідповідальних заяв", — заявив представник МЗС Лінь Цзянь.

Один з військовополонених розповів, що мав роботу в Китаї, але втратив її під час пандемії COVID-19 і вирішив шукати підробіток. За його словами, спочатку він спілкувався з російським рекрутером про роботу реабілітолога для поранених солдатів, але прибувши до Москви, зрозумів, що йому доведеться йти на війну. Йому обіцяли зарплату у 200-250 тисяч рублів на місяць.

Полонені зазначили, що вербування китайських громадян відбувається через популярні соціальні мережі, зокрема TikTok.

Comments (0)
Add Comment