Велика Британія та Франція мають намір запропонувати Дональду Трампу всеосяжний план післявоєнних «сил заспокоєння» в Україні, сподіваючись переконати президента США взяти на себе зобов’язання щодо гарантій безпеки для Києва. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела, обізнані з ситуацією.
Згідно з інформацією журналістів, військові керівники планують протягом найближчих двох тижнів узгодити деталі, яким чином очолювана Європою «коаліція охочих» зможе допомогти забезпечити безпеку повітряного простору, узбережжя та території України, а також сприяти відновленню її збройних сил. Про це заявили міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та його французький колега Себастьєн Лекорню.
Вони сподіваються, що це стане свідченням серйозності європейських країн у планах інвестувати свої ресурси у післявоєнне майбутнє України і переконає президента США надати «підтримку» у вигляді військово-повітряних сил, прикордонної охорони та розвідки, зазначили джерела.
30 країн-учасниць коаліції, до якої також входять неєвропейські країни, такі як Канада, Австралія, Японія та Нова Зеландія, отримали прохання відповісти письмово до кінця наступного тижня, зазначив Лекорню. Вже 15 з цих країн висловили готовність надати свої сили, включаючи літаки, військово-морські кораблі та іншу військову техніку. Однак кількість країн, які чітко зобов’язалися надіслати війська, залишається невизначеною, за словами експертів.
10 квітня в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулося перше засідання міністрів оборони 30 країн у рамках «коаліції охочих» з метою забезпечення довгострокового миру в Україні, ініційоване в лютому Францією та Великою Британією.
27 березня лідери 27 країн зібралися в Парижі на саміт, щоб обговорити гарантії для України після можливого припинення вогню, зокрема можливе розміщення на її території сил «коаліції охочих». Після цього президент Франції Емманюель Макрон зазначив, що західні контингенти в Україні, які пропонує «коаліція охочих» під керівництвом Франції та Великої Британії, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діятимуть у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.