Бої на межі Індії та Пакистану: останні новини та відео з місця подій

На кордоні Індії та Пакистану почались бойові дії. Стрілянина була зафіксована в секторі Паргвал-Ахнур у Джамму. Про це повідомляє видання Clash Report. Зазначається, що цей район розташований на міжнародному кордоні в Джамму, а не на лінії зіткнення. Бої в цій місцевості є досить рідкісним явищем.

Оновлення о 23:59: Міністр інформації Пакистану заявив про наявність "достовірних розвідувальних даних", що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24-36 годин. Як привід Індія, імовірно, використає інцидент у Пахалгамі. "Будь-які агресивні дії з боку Індії отримають рішучу відповідь. Індія нестиме повну відповідальність за серйозні наслідки в регіоні", – написав він у соцмережі Х.

Невдовзі після цього Державний департамент США відреагував на розвиток подій, зазначивши, що веде комунікацію з Індією та Пакистаном та закликає обидві сторони "уникати ескалації конфлікту". Також було зазначено, що держсекретар США Марко Рубіо планує зв'язатися з міністрами закордонних справ Індії та Пакистану найближчим часом.

У мережі з’явилося відео, на якому нібито чути звуки бойових дій.

Варто зазначити, що раніше Індійській армії було надано "повну оперативну свободу" для ухвалення рішень стосовно цілей, методів і термінів відповідних дій. Цю заяву зробив прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, коментуючи нещодавній теракт, про що повідомляє The Times of India.

Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф закликав генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша "порадити Індії дотримуватися стриманості". Він повідомив, що під час телефонної розмови Гутерріш висловив свою глибоку стурбованість з приводу загострення напруженості між Індією та Пакистаном і підкреслив важливість уникнення конфронтації, яка може призвести до трагічних наслідків. "Він також запропонував свої послуги для сприяння спробам деескалації", – вказується в заяві його прес-секретаря Стефана Дюжарріка.

Важливо зазначити, що обидві країни є ядерними державами. 22 квітня в місті Пахалгам відбувся теракт, внаслідок якого загинули 26 людей, серед яких були туристи. Індія звинуватила Пакистан у причетності до інциденту, проте армія Пакистану ці звинувачення заперечує. Відносини між країнами погіршилися, в Нью-Делі вирішили призупинити дію 60-річного договору щодо вод річки Інд. Також було закрито єдине сухопутне перехрестя між державами, а громадянам Пакистану анулювали візи.

Міністерство оборони Пакистану попередило, що війна з Індією може початися протягом наступних 2-4 днів. У разі звичайного збройного конфлікту обидві країни мають утримуватися від застосування ядерної зброї.

На 25 квітня міністр оборони Пакистану Хаваджа Асіф висловив думку про те, що будь-яка дія, ініційована Індією, отримуватиме жорстку відповідь. "Якщо вони почнуть атакувати або вчиняти подібні дії, це призведе до серйозних наслідків. Між нашими ядерними державами завжди є загроза", – підкреслив він.

29 квітня повідомили, що Пакистан збив "індійський" дрон вже після загроз ядерного попередження.

Дослідження Прінстонського університету 2019 року попереджає, що в разі ядерного конфлікту між цими країнами можуть загинути 125 мільйонів людей протягом декількох годин, що також може призвести до глобального голоду для мільярдів людей. Арсенал Індії складає приблизно 100 боєголовок, в той час як Пакистан володіє близько 150, хоча деякі джерела наводять вищі оцінки.

Comments (0)
Add Comment