Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро охарактеризував оголошення російським президентом Володимиром Путіним великоднього перемир’я в Україні як «маркетингову кампанію», яка має на меті заспокоїти президента США Дональда Трампа. «Великоднє перемир’я, про яке він оголосив, стало дещо несподіваним кроком, який має функцію чарівності, аби уникнути нетерпіння та невдоволення президента Трампа», – зазначив Барро в інтерв’ю телекомпанії FranceInfo.
17 квітня в Парижі відбулося засідання за участі представників України, США, Франції, Великобританії та Німеччини, де обговорювалися шляхи завершення війни Росії в Україні. Після цього держсекретар Марко Рубіо заявив, що адміністрація може призупинити свої зусилля у веденні переговорів, якщо протягом найближчих кількох тижнів не буде досягнуто прогресу.
19 квітня Кремль раптово поширив заяву президента Володимира Путіна про оголошення «великоднього перемир’я». Проте Україна та Росія негайно звинуватили одна одну у порушенні цього режиму.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) зазначив, що дані NASA виявили аномалії тепла вздовж лінії фронту 20 квітня, що може свідчити про військову активність, але ISW не має можливості незалежно підтвердити інформацію про порушення, надану російськими чи українськими джерелами.
Аналітики підкреслюють, що тимчасова — особливо загальна — угода про припинення вогню стосовно цивільної інфраструктури потребуватиме надійних механізмів моніторингу, публічних і формальних умов та чітко визначених строків дії. В ISW вважають, що Кремль може використовувати будь-які неясні угоди про припинення вогню, щоб уникнути прийняття пропозицій США та України, а також звинуватити Україну у порушеннях цих угод.