Американські солдати повинні залишитися в Європі: генерал США розкрив потенційні загрози з боку Росії.

Головнокомандувач армії США Крістофер Каволі висловив переконання в необхідності зберегти теперішню військову присутність американських сил в Європі. Його заява стала результатом повідомлень про можливе виведення 10 000 військових зі Східної Європи, про що йдеться у Sky News. Переговори щодо скорочення американського контингенту в Польщі та Румунії ведуться в контексті зусиль президента США Дональда Трампа переконати Володимира Путіна погодитися на мир у Україні.

"Ми часто переміщуємо наші сили по Європі — наші повітряні сили постійно переведені з одного місця в інше, це ж стосується морських і сухопутних військ. Але нині наші основні позиції — це ті, де вони вже розміщені, і я планую їх там залишити," — наголосив він, коментуючи свою роль як Верховного головнокомандувача НАТО в Європі.

Каволі окремо відзначив Польщу та Литву за їхні інвестиції та підтримку американських військових, які перебувають на їхній території. Він також додав, що скорочення чисельності американських військ в Європі здовжить час, необхідний для відповіді на дії противника.

"Багато що залежить від того, які саме підрозділи будуть виведені і які заходи слід вжити для протидії Росії. Очевидно, що перекидання сил через Атлантику створює додаткові часові та логістичні труднощі," — зазначив генерал. Він відкрито вказав, що це вплине на швидкість реакції США у разі гіпотетичної агресії Росії проти союзників у Східній Європі.

Обговорюючи можливі загрози з боку Росії, Каволі зазначив, що ядерний арсенал є найбільшою загрозою, також він вказав на кіберзагрози. "В традиційних (неядерних) аспектах їхня стратегічна перевага полягає у величезній кількості сил, які вони можуть зосередити поблизу НАТО, що створює виклик для нас — встигнути відреагувати вчасно. Саме тому США потрібно мати звичайні сили стримування на європейському континенті," — підкреслив він.

На думку генерала, з початком повномасштабної війни Росії проти України кількість замовлень від союзників на американське обладнання зросла на 600%, і загалом надійшло 4 000 заявок на суму 265 млрд доларів. "Як командувач союзних військ, я це підтримую. Моя мета — розширити можливості та потенціал якомога швидше," — відзначив він, наголошуючи на важливості закупівлі американської техніки для забезпечення оперативної сумісності в рамках альянсу.

Раніше повідомлялося, що Росія незабаром вироблятиме втричі більше артилерійських снарядів, ніж США та Європа разом. За словами Каволі, Вашингтон прогнозує, що Росія щомісяця виготовлятиме близько 250 000 артилерійських боєприпасів.

Крім того, головнокомандувач НАТО оцінив шанси України на перемогу в конфлікті, зазначивши, що "немає нічого неминучого". Він підкреслив, що українці не приречені на поразку, перебуваючи на потужних оборонних позиціях і поступово посилюючи свої можливості.

Comments (0)
Add Comment