Amazon анулює замовлення на продукцію з Китаю через митні ставки Трампа, – Bloomberg

Компанія Amazon скасувала замовлення на кілька товарів, які були вироблені в Китаї та інших країнах Азії, відповідно до документів, проаналізованих Bloomberg. Це рішення свідчить про зниження готовності компанії до впливу тарифів, запроваджених президентом США Дональдом Трампом.

Зупинка замовлень на пляжні шезлонги, скутери, кондиціонери та іншу продукцію від кількох постачальників відбулася після оголошення Трампа 2 квітня про намір ввести тарифи на товари з більш ніж 180 країн і територій, включаючи Китай, В'єтнам і Таїланд. Неочікуваність скасування обурила постачальників, які запідозрили, що це пов'язано з новими тарифами.

У своїх річних звітах компанія раніше вказувала міжнародні торгові суперечки як ризиковий фактор. "Постачальники з Китаю забезпечують значну частину наших компонентів і готових товарів", — йдеться у звіті.

Один з постачальників, який понад десять років продає пляжні стільці, виготовлені в Китаї, отримав лист від компанії минулого тижня, в якому йшлося про скасування деяких помилково розміщених замовлень та прохання не відправляти товар. В листі не згадувалися мита.

Цей постачальник повідомив, що його оптове замовлення на 500 000 доларів скасували після того, як стільці вже були виготовлені. За його словами, компанія раніше ніколи не діяла в такий спосіб.

Скотт Міллер, колишній менеджер з продажу, зазначив, що Amazon скасувала замовлення у декількох його клієнтів без попередження, що може змусити постачальників переглянути угоди з компанією електронної комерції. Він додав: "Amazon дійсно має всі важелі впливу. Єдиний вихід для постачальників — або реалізовувати цей запас в інших країнах з меншими націнками, або шукати нових роздрібних партнерів."

Постачальник пляжних шезлонгів і Міллер також вказали, що Amazon скасувала "прямі імпортні замовлення", коли компанія закуповує товар гуртом у країні-виробнику та транспортує його на свої склади в США. Amazon виконувала роль імпортера цих замовлень, відповідно, несучи відповідальність за сплату мит на момент прибуття продукції в порти США.

Відомо, що Amazon імпортує товари подібним чином вже багато років, прагнучи зменшити витрати. Компанія часто має можливість скористатися оптовими ставками на перевезення, що дозволяє знизити ціни в порівнянні з постачальниками. Скасування цих замовлень ставить постачальників під загрозу мит, якщо вони вирішать імпортувати товари в США іншими способами.

Президента США Дональд Трамп анонсував призупинення підвищених тарифів для 75 країн на 90 днів. У цей час для цих країн діятиме тариф у 10%. Що стосується Китаю, то, за словами Трампа, тарифи зростуть ще більше — з 104% до 125%.

Тарифи Трампа справили серйозний вплив на світові ринки. Багато компаній підвищують ціни, посилюючи побоювання рецесії. У вівторок компанія Robert W. Baird & Co. Inc. знизила прогноз доходів Amazon на 2025 рік, пославшись на вплив тарифів у своїй дослідницькій записці. Акції компанії впали приблизно на 21% цього року, порівняно з падінням S&P 500 на 15%.

Comments (0)
Add Comment