Міністр оборони США Піт Гегсет висловив думку, що всі майбутні перемовини щодо вирішення конфлікту в Україні мають проводитися як з президентом Росії Володимиром Путіним, так і з українським лідером Володимиром Зеленським. Він підкреслив, що деталі переговорів будуть обговорюватися лише під час самих зустрічей, повідомляє видання The Guardian.
"Я вважаю, що реалізм є важливим аспектом дискусії, якої не вистачало… Однак просте визнання реальності, наприклад, що кордони не можуть бути повернуті до стану 2014 року, не є поступкою Путіну. Це визнання жорстких реалій, які склалися на фронті після великих людських втрат, спочатку з української сторони, а потім і з боку союзників. Ми повинні усвідомлювати, що мир, досягнутий через переговори, буде своєрідною демаркацією, яку жодна зі сторін не бажає", – заявив Гегсет.
Він також зазначив, що ні Зеленський, ні Путін не отримають всього, чого прагнуть. Крім того, він акцентував увагу на своїй заяві щодо "нереалістичності" членства України в НАТО, що відображає погляд колишнього президента Дональда Трампа.
Глава Пентагону зауважив, що питання надання подальшої допомоги Україні, зокрема можливість її збільшення або зменшення, можуть бути частиною переговорного процесу.
Коли йому поставили запитання про гарантії, що Україні не буде нав'язана угода, Гегсет відповів, що "це не моє рішення, наприкінці кінців", оскільки переговори проводитиме Трамп.
Втім, Гегсет зазначив, що президент має намір спілкуватися і з Путіним, і з Зеленським, і "будь-які переговори буде ведено з обома сторонами". Він додав: "Це просто дешевий політичний аргумент, стверджувати, що ми залишили всі варіанти для переговорів поза увагою, визнавши певні реалії на місцях. Президент Зеленський усвідомлює ці реалії, президент Путін також, і Трамп, як посередник, розуміє цю динаміку".
Гегсет також схвалив можливість залучення США до природних ресурсів України, що може стати непрямою гарантією безпеки. Він зазначив, що інвестиційні відносини "в довгостроковій перспективі… матимуть значно більший вплив" і стануть ще одним способом виявлення солідарності.
"Це одна з безлічі можливостей, які цей президент використовуватиме в переговорах з високими ставками", – додав він.
На його думку, Путін готовий до діалогу, оскільки реагує на силу і бачить Трампа як сильного опонента. "Будь-яке твердження про те, що президент Трамп діє інакше, ніж з позиції сили, є насправді неправдивим", – підкреслив Гегсет.
Раніше Володимир Зеленський наголосив, що Київ не прийматиме жодні двосторонні переговори між США та Росією щодо мирного врегулювання в Україні без участі української сторони. Президент підкреслив, що американський лідер знає його позицію. Зеленський також зазначив, що, згідно зі словами Трампа, той хотів провести переговори з обома лідерами – України та Росії – одночасно.