Генеральний секретар НАТО оцінив переговори Трампа з Путіним як “задовільні”

Розмова між президентом США Дональдом Трампом та російським лідером Володимиром Путіним вважається успішною. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив генеральний секретар НАТО Марк Рютте на брифінгу перед відкриттям засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу у Брюсселі. На запитання, чи вважає він цю телефонну розмову початком мирних переговорів, Рютте відповів, що це вражає.

"Це безумовно вказує на успіх телефонної бесіди. Усі ми прагнемо миру в Україні. Важливо, щоб Україна була в найкращій можливій позиції. У разі укладення мирної угоди, вона повинна бути довготривалою, щоби Путін усвідомлював, що більше не буде можливості захопити частину України. Це повинно бути частиною переговорного процесу, і я впевнений, що це також на думці у президента Трампа та його команди", — зазначив Рютте.

Генеральний секретар Альянсу додав, що найближчими днями та тижнями союзники координуватимуть свої дії. Рютте також зазначив, що було б доцільно, щоб питання повернення окупованих територій та членства України в НАТО були включені до порядку денного переговорів.

"Я вважаю, що нам слід зосередитися на важливих аспектах, провідним з яких є забезпечення початку переговорів і створення таких умов, щоб Путін усвідомлював, що мусить сісти за стіл переговорів", — сказав він, підкресливши важливість сильної позиції України.

Рютте підкреслив, що якщо угода буде досягнута, слід запобігти її зриву, оскільки після Мінських угод 2014 року Путін намагався захопити частину України, а в 2022 році розпочав повномасштабне вторгнення.

"Ми не повинні допускати повторення таких ситуацій. Я категорично підтримую мир і мирні переговори", — наголосив він.

За його словами, важливо, аби угода була тривалою, а Україна – у безпеці. Як повідомляв УНІАН, 12 лютого Трамп розмовляв із Путіним, і за підсумками цієї бесіди президент США заявив про намір терміново розпочати переговори щодо припинення війни. Трамп вповноважив кількох високопосадовців, зокрема держсекретаря Марко Рубіо та директора ЦРУ Джона Реткліффа, очолити ці переговори.

Також міністр оборони США Піт Гегсет підкреслив, що необхідно забезпечити, щоб майбутня мирна угода виключала ймовірність нового нападу Росії на Україну. За його словами, в США бажають, аби Україна залишалася суверенною та процвітаючою, однак повернення до кордонів 1991 року, які Росія порушила в 2024 році, вважає нереалістичним.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.