Європейські лідери інтенсивно шукають нові маршрути постачання озброєння до України, оскільки президент США Дональд Трамп, здається, утримується від прямих зобов’язань у війні. Одним із запропонованих варіантів є придбання американських систем, повідомляє Bloomberg.
Європа не має достатніх резервів і виробничих потужностей для масштабного виготовлення зброї, адже дедалі очевидніше: США більше не планують додаткових постачань. Білий дім також відкинув європейські заклики до посилення санкцій проти президента РФ Володимира Путіна з вимогою негайного припинення вогню.
Читайте також: Трамп заявив про готовність відмовитися від переговорів між Україною та Росією у разі відсутності зрушень.
Водночас, за даними джерел, Кремль затягує обіцяні Дональду Трампу мирні переговори та водночас готується до літнього наступу. Ідея, яка набуває все більше підтримки, полягає в закупівлі додаткових американських комплексів і передачі їх Києву, зазначають співрозмовники, які попросили не називати їхніх імен.
За оцінками Bloomberg, постачання американської зброї допомогло б сповільнити просування російських сил і посилити тиск на Путіна.
Із початку широкомасштабного вторгнення Росії до кінця грудня 2024 року США надали Україні майже 123 мільярди доларів фінансової, гуманітарної та військової допомоги — це найбільший пакет підтримки в абсолютних цифрах, який коли-небудь отримувала країна.
Останній транш обсягом 500 мільйонів доларів оголосили 9 січня: мова йде про озброєння зі складів американської армії в рамках Presidential Drawdown Authority (PDA). Адміністрація Трампа поки не анонсувала нових допоміжних пакетів для України, зосередившись на дипломатичних зусиллях із Києвом та Москвою для завершення конфлікту.