Європейський Союз близький до того, щоб включити газопроводи «Північний потік-2», що з’єднують Росію та Німеччину, до нового пакету обмежувальних заходів проти Москви.
За даними Bloomberg з посиланням на інформаторів, у Європейській комісії мають намір ініціювати консультації з країнами-членами щодо блокування трубопроводів, що проходять по дну Балтійського моря, при цьому кінцеве рішення враховуватиме актуальний хід мирних перемовин навколо України.
Важливо відзначити, що цій ідеї вже надала підтримку Німеччина. Канцлер Фрідріх Мерц, який минулого тижня в Римі схвалив ініціативу Єврокомісії з розробки європейських заходів проти «Північного потоку-2», розраховує, що санкції вгамують внутрішні дискусії про можливе поновлення роботи газогону, зазначають співрозмовники.
За інформацією видання, нові обмежувальні заходи зміцнять однозначну європейську позицію, яка відкидає будь-яке відновлення газових поставок з Росії через трубопроводи. Крім того, заборона забезпечить Берлін захистом від можливого тиску з боку США чи Росії.
Читайте також: Британські розвідувальні служби попереджають, що Росія й надалі застосовуватиме енергетичні ресурси як інструмент тиску.
Цього року припущення щодо відновлення проєкту газогону активізувалися в контексті намірів колишнього президента США Дональда Трампа стати посередником у мирних переговорах між Москвою та Києвом.
Після повномасштабного наступу Росії на Україну Німеччина призупинила сертифікацію «Північного потоку-2», який так і не почав експлуатацію. У вересні 2022 року низка вибухів пошкодила секції «Північного потоку-1» та «Північного потоку-2», вивівши їх з ладу.
Саме цього вікенду Єврокомісія ініціює переговори з країнами-членами щодо 18-го пакету санкцій. Щоб запропоновані заходи набули чинності, усі 27 урядів ЄС мають дійти згоди.