Україна продовжила мита проти демпінгу на металопрокат з Росії та Китаю

Українське урядове рішення передбачає пролонгацію ще на п’ять років дії антидемпінгових митних зборів на імпорт цементної продукції з Молдови, РФ, Білорусі, а також металопрокатної продукції з антикорозійним шаром, що ввозиться з Російської Федерації й Китаю.

Про це повідомили у Міністерстві економіки нашої країни.

"Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 21 травня 2025 року прийняла ухвалу, якою впроваджено додаткові заходи для захисту українських виробництв від недобросовісної практики імпорту", — наголошується у заяві.

За поданням українських виробничих компаній, Комісія вирішила розпочати процедуру антидемпінгового розслідування відносно імпорту кабельно-провідникової продукції з Туркменістану, Узбекистану та Туреччини з метою з’ясування, чи не продається вона на українському ринку за демпінговими цінами, що може зашкодити місцевим підприємствам.

Крім того, комісія планує провести перегляд чинних обмежувальних заходів щодо ввезення безшовних сталевих труб і товарів із чорних металів без електроізоляції виробництва Китаю (виняток — вироби з нержавіючої сталі та продукція авіаційної сфери), термін дії яких невдовзі спливає.

"Підтримка і захист національного виробника — центральне завдання уряду. Цей напрям особливо важливий в умовах боротьби з імпортом за демпінговими цінами. Україна хоч і залишається відкритою до міжнародної торгівлі, проте буде відстоювати національні інтереси згідно з нормами ВТО", — зазначено у зверненні пресслужби першого віцепрем’єр-міністра, міністра економіки Юлії Свириденко.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі — державний орган, що контролює зовнішньоекономічну діяльність та гарантує захист економіки України від недобросовісної імпортної конкуренції. До складу Комісії входять представники від міністерств, затверджені урядом.

Нагадаємо:

Раніше стало відомо, що 20 травня Рада Європи підтримала 17-тий пакет санкцій проти Російської Федерації. Відповідно до заяви високопоставленої представниці ЄС Каи Каллас, новий етап обмежень охоплює майже дві сотні суден з «тіньового флоту». Крім того, санкції стосуються питання гібридних загроз та дотримання прав людини.

Додатково повідомлялося, що РФ лобіює ідею відкриття повітряного простору США для своїх авіаліній у контексті переговорів щодо припинення бойових дій в Україні, однак ці ініціативи наразі зустрічають опір від Європейського Союзу.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.