Росія прагне знецінити рубль через дефіцит бюджету повідомляють ЗМІ

Українське керівництво зацікавлене у поступовому послабленні курсу рубля до відмітки 100 за долар, що може сприяти збільшенню доходів до державної скарбниці.

Про це стало відомо з повідомлення інформаційного агентства Reuters, яке посилається на джерела у російському уряді.

Джерело, що побажало залишитися неназваним, підкреслило, що існує спільна зацікавленість у поступовій девальвації рубля — наприклад, приблизно до курсу 100 за долар — якщо цей процес залишиться плавним і не вийде за вказані рамки.

Точка зору інсайдера загалом збігається з урядовим прогнозом, який очікує середній курс на рівні 94,3 рубля за долар у 2025 році.

Послаблення рубля дозволяє уряду поповнювати бюджет на фоні зменшення доходів від нафти, пов’язаного як з укріпленням національної валюти, так і з міжнародними обмеженнями та падінням цін на енергоресурси, повідомляє агентство. Це вже стало підставою для триразової корекції прогнозу дефіциту бюджету поточного року.

Джерело також зазначило, що курс у межах 110-120 рублів за долар міг би бути більш вигідним для бюджету через вищі рублеві доходи від продажу нафти, але уряд разом із Центробанком не зацікавлені у зростанні інфляції.

В поточному році рубль укріпився приблизно на 40% і знаходиться на рівні близько 80 за долар. Це здебільшого пояснюється очікуванням мирного розв’язання конфлікту в Україні та скороченням імпортних операцій, адже високі відсоткові ставки у країні роблять дорогими кредити й імпортні товари.

Разом з тим, аналітики попереджають, що невдача перших за кілька років прямих перемовин між Росією та Україною чи введення додаткових санкцій Заходу можуть викликати різке зростання попиту на іноземну валюту.

Уряд РФ впливає на валютний ринок через зобов’язання експортерів продавати валюту, щоденні інтервенції, а також валютний контроль, запроваджений після вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Додатково:

Рубль досягнув найвищого показника з травня 2023 року: на внутрішньому ринку він встановився на рівні 80,22 за долар.

В Росії різко зросла кількість людей з простроченими платежами по кредитних картках. Від початку 2025 року більше 2,35 мільйона банківських клієнтів затримали повернення боргу більш ніж на 30 днів.

Центральний банк Росії зафіксував рекордний обсяг тіньового відтоку капіталу: за перший квартал 2025 року в платіжному балансі утворилося $14,7 мільярда так званих "чистих статистичних помилок та упущень".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.