Німецький посол попередив про небезпеку розміщення військ НАТО в Україні без участі США

Присутність європейського військового контингенту в Україні без залучення Сполучених Штатів Америки фактично означатиме кінець НАТО.

Про це заявив колишній посол Німеччини в США та голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер в інтерв'ю Politico. Він вважає, що Москва ніколи не погодиться на розміщення іноземних військ в Україні, але в разі розгортання солдатів важливо включити Америку:

"Виникнення ситуації, коли російська сторона проведе контроль та заявить, що українці почали стрільбу, вимагатиме реакції з їхнього боку. Таким чином, європейці в Україні можуть опинитися під обстрілом і змушені будуть реагувати, вступивши у бій без участі Сполучених Штатів. Це, чесно кажучи, стане кінцем НАТО, яким ми його знаємо".

Дипломат зазначив, що таким чином Росія зможе розділити США та Європу, яка наразі не здатна захищати себе від злочинів війни. Політика нової адміністрації Білого дому, за його словами, стала "електричним" ударом по Європі.

"Тепер ми усвідомлюємо, що нам потрібно значно краще стояти на власних ногах, як у військовому плані, так і в політичній стратегії", – сказав він.

Разом з тим, Ішингер переконаний, що незабаром команда Дональда Трампа усвідомить необхідність співпраці з Європою у критичних питаннях національної безпеки.

"Чи призвело відсторонення Європи, відмова від діалогу з Європою, ведення переговорів з Росією щодо України без Європи, а також переговори з Тегераном з питання ядерного озброєння без Європи до будь-якого помітного успіху? Наскільки я можу судити, ні".

Як повідомляв УНІАН, раніше Велика Британія та Франція запропонували створення європейської миротворчої місії в Україні.

Згідно з інформацією ЗМІ, військова місія планує розгорнути до 30 тисяч іноземних військовослужбовців після підписання мирної угоди з Росією.

Це мало б забезпечити дотримання умов перемир'я, захист критичної інфраструктури та стримування нової агресії з боку Російської Федерації.

Багато фахівців підкреслюють, що виконання цього плану залежить від допомоги США, зокрема в питаннях повітряної підтримки та логістичних аспектів. Водночас у Білому домі не раз заявляли, що американських військових не буде направлено в Україну.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.