Верховна Рада 8 травня ухвалить ратифікацію угоди з США щодо ресурсів

Верховна Рада України проведе засідання 8 травня, на якому обговорить ратифікацію угоди між Україною та США щодо корисних копалин.

Як повідомив напередодні народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, ратифікацію угоди внесли до порядку денного роботи парламенту.

Железняк спрогнозував, що «сьогодні у другій половині дня все буде», додавши, що, на його думку, ратифікацію угоди підтримають понад 280 народних депутатів.

Тим часом, міністерка економіки Юлія Свириденко на пресконференції в Києві 8 травня зауважила, що американсько-український інвестиційний фонд відбудови у разі ратифікації Верховною Радою відповідної міжурядової угоди запрацює протягом кількох тижнів.

За її словами, які цитує агентство «Інтерфакс», для запуску фонду потрібно буде доопрацювати на технічному рівні щонайменше дві угоди, «які більше не потребуватимуть ані підпису з боку представників уряду, ані ратифікації Верховною Радою».

«Тому нам дуже важливо, щоб сьогодні парламентарі підтримали цю угоду, щоб ми змогли працювати вже безпосередньо над запуском самого фонду», – заявила вона.

Свириденко також зазначила, що представники уряду за участі американських партнерів вже провели консультації в парламенті з профільними комітетами і кількома фракціями, але на сьогодні ще заплановані зустрічі з фракцією «Слуга народу» і «Довіра».

Україна та США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство і створення Інвестиційного фонду відбудови. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого, передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане на заваді вступу України до Євросоюзу, а фонд наповнюватиметься виключно з нових ліцензій.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю угоду, заявив, що вона значно змінилась в процесі підготовки, і тепер це «справді рівноправна угода, яка відкриває можливості для інвестицій в Україну». Президент 1 травня повідомив про розмову з головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, зокрема про ратифікацію угоди.

Президент США Дональд Трамп просував цю угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але підписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

Читайте також: Міністерство економіки: наступним кроком угоди про надра між Україною та США буде її ратифікація

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.