Путін дотримується суворої позиції щодо ключової умови для закінчення конфлікту, – Bloomberg

Кремлівський диктатор Володимир Путін наполягає на тому, щоб Росія отримала контроль над чотирма українськими регіонами, яких вона повністю не контролює, в рамках будь-якої угоди про завершення війни. Про це повідомляють три джерела в Москві, знайомі з ситуацією. Ця вимога ускладнює зусилля президента США Дональда Трампа щодо досягнення припинення вогню та стабільного завершення конфлікту, на фоні зростаючого невдоволення в адміністрації США, пише Bloomberg.

Спеціальний представник Трампа Стів Віткофф намагався переконати Путіна погодитися на припинення вогню за поточною лінією фронту під час тривалих переговорів у Кремлі. Однак російський лідер залишився непохитним щодо питання територіальних вимог.

ЗМІ повідомляє, що переговори зайшли в глухий кут, і подальший прогрес можливий лише в разі прямого контакту між Путіним і Трампом.

Путін раніше оголосив, що Донецьк, Луганськ, Запоріжжя та Херсон "назавжди" стали частиною Росії після проведення "референдумів", які відбулися всього через кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення в 2022 році. Ці території були включені до російської Конституції, хоча Москві не вдалося встановити над ними повний контроль.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш охарактеризував ці "референдуми" як "порушення Статуту ООН і міжнародного права", а багато країн відмовилися визнавати їх результати.

Трамп та інші високопосадовці адміністрації США нещодавно заявили, що можуть вийти з переговорного процесу, якщо угода не буде досягнута в найближчий час.

При цьому Трамп неодноразово висловлював оптимізм, стверджуючи, що угода про припинення війни "дуже близька" до свого завершення. Однак згодом він став обережнішим, сказавши, що Путін, можливо, "не хоче зупиняти війну", і що США можуть ввести нові санкції проти Росії.

"Цей тиждень буде справді важливим — нам потрібно зрозуміти, чи продовжувати брати участь у цьому процесі, чи зосередитися на інших питаннях", — підкреслив держсекретар США Марко Рубіо.

США заявили про готовність визнавати російський контроль над Кримом в рамках пропонованої мирної угоди. Ця угода також передбачає заморожування конфлікту на поточній лінії фронту, що дасть Росії фактичний контроль над окупованою територією.

Однак журналісти зазначають, що наразі немає жодних ознак того, що Путін готовий відмовитися від своїх максималістських вимог та прийняти пропозиції США. Європейські чиновники вважають, що ситуація розглянеться протягом найближчих двох тижнів.

Зі свого боку, президент Франції Еммануель Макрон закликає Трампа зайняти більш жорстку позицію щодо Путіна.

Раніше УНІАН повідомляв про те, чому Крим опинився "в центрі" мирного плану Трампа. Зокрема, президент США вважає, що визнання Криму частиною Росії — це прийнятна ціна для досягнення миру. Однак такий крок ставив би Білий дім у суперечність з міжнародним правом та іншими зобов'язаннями.

Крім того, ми повідомляли, що з мирного плану Трампа зникла важлива вимога до України. Кілька європейських країн, включаючи Францію, Німеччину та Великобританію, активно намагалися налагодити переговорний процес між Україною, США та Росією.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.