Канадські військові зробили попередження для своїх працівників, закликавши їх бути обережними при зустрічі з агресивними гусами на території одного зі штабів. Вони також рекомендували зберігати спокій і не впадати в паніку. За останні роки ситуація погіршилася: гуси влаштувалися на території оборонного кампусу в західній частині Оттави. Це збігається з періодом розмноження, коли канадські гуси стають особливо агресивними після відкладання яєць, повідомляє Ottawa Citizen.
Представник Міністерства національної оборони Канади Нік Дрешер Браун сказав, що Канадська група підтримки збройних сил надала працівникам інструкції про правильну поведінку під час зустрічі з цими птахами. У документі військовим і цивільним працівникам настійно рекомендується не годувати й не чіпати гусей, аби не провокувати їх. Якщо співробітники стикаються з агресивним гусаком, їм радять спробувати повільно і тихо відійти, підтримуючи зоровий контакт і не повертаючись спиною до птаха.
"Якщо гусак починає нападати або шипіти, підніміть руки, щоб виглядати більшим, і повільно відходьте назад", – йдеться в інструкціях. Період гніздування гусей триває з березня по травень.
Торонто-центр охорони дикої природи зазначає, що напади канадських гусей на людей або автомобілі, як правило, свідчать про те, що поблизу знаходиться їхнє гніздо. Кампус Карлінг розташований в "Оттавському зеленому поясі", де гуси гніздяться, і нерідко ці птахи вибирають для цього густонаселені міські райони.
Гнізда можуть знаходитися в несподіваних місцях, таких як квіткові вазони чи на дахах будівель. Точної кількості гусей на території штабу невідомо.
Американська компанія Geese Relief, що спеціалізується на контролі популяції канадських гусей з використанням спеціально натренованих собак, повідомляє, що більшість нападів гусей на людей закінчуються незначними травмами або взагалі без них. Проте іноді трапляються й серйозні випадки. "Напади гусей призводили до переломів, черепно-мозкових травм та емоційного стресу", – йдеться на сайті компанії.
Раніше УНІАН повідомляв, що в Румунії 18-річна туристка загинула, намагаючись втекти від ведмедя. "Дівчина, тікаючи, втратила рівновагу і впала у глибоку воду", – йдеться в статті. Постраждалу витягли з води за допомогою човна і доставили на берег, де медики почали реанімаційні заходи, але, на жаль, врятувати її не вдалося.
Також у Німеччині спостерігається масове падіння знесилених білок з дерев. "Повільне вимирання вже почалося", – попередила голова організації з порятунку білок у Берліні та Бранденбурзі Таня Ленн.