У Великій Британії існують побоювання, що Росія може намагатися притягнути до відповідальності західних миротворців в Україні в рамках міжнародних судів з прав людини, як повідомляє The Telegraph. Джеймс Картлідж, тіньовий міністр оборони, закликав міністра оборони Великої Британії Джона Хілі розглянути можливість виходу з Європейської конвенції про права людини (ЄКПЛ) для миротворчих сил через загрозу, що британські військовослужбовці можуть стати жертвами російського "правосуддя". Він заявив, що Росія може спровокувати конфлікти, а потім ініціювати справи про порушення прав людини в судових установах Лондона.
Проте Хілі заперечив ці занепокоєння, підкресливши, що британський контингент не буде залучений у бойові дії, а займатиметься лише підготовкою українських військових. За його словами, дотримання конвенції не стане на заваді у досягненні поставлених цілей. "Коли Велика Британія проводить військові операції, вона завжди дотримується британського та міжнародного права. Ми належним чином врахуємо принципи ЄКПЛ при плануванні деталей коаліції", – зазначив він.
Міністр також підкреслив, що мета коаліції полягає в зміцненні сучасних і боєздатних збройних сил України, а не в проведенні активних бойових операцій. Ці заяви міністра оборони свідчать про те, що амбіції коаліції "добровільних" сил, можливо, були серйозно скорочені, згідно з інформацією The Telegraph.
Нагадаємо, минулого місяця прем'єр-міністр сер Кір Стармер охарактеризував місію як стримувальну, зазначивши, що британські війська здійснять присутність на землі, а літаки – в небі. Однак у своєму зверненні Хілі уточнив, що акцент буде зроблений на допомозі Україні "у відновленні збройних сил, здатних стримати майбутні загрози з боку Росії".
Очікується, що британські військові будуть розміщені на заході країни, подалі від кордонів, і здебільшого виконуватимуть навчальні функції. Вони також отримуватимуть захист з повітря та з територіальних вод України відповідно до скоригованих планів.
Раніше The Times повідомляла, що Велика Британія та інші європейські країни, найімовірніше, відмовляться від планів щодо розгортання тисяч своїх військовослужбовців в Україні в рамках миротворчої місії, оскільки ризики вважаються занадто високими. Також Telegraph звітував, що в обговореннях представники США висловлювали готовність надати гарантії підтримки військового контингенту європейських держав, який може бути розміщений в Україні за умови досягнення мирної угоди.