Стефанішина: команди України і Угорщини вирішуватимуть «проблеми» Будапешта щодо національних меншин

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина перебуває з робочим візитом у Будапешті, про що вона повідомила в ефірі національного телемарафону 29 квітня. Вона зазначила, що метою її візиту є підготовка "плану заходів для національних меншин", який необхідно створити для того, щоб Україна могла розпочати всі переговори.

Стефанішина підкреслила, що цей діалог є першим з угорською стороною з цього питання: "Подібного спілкування не було з Єврокомісією та іншими країнами, які намагалися його встановити", а також це не вдавалося Україні протягом тривалого часу.

Вона додала: "Ми домовилися, що з 12 травня команди, які були присутні сьогодні в Будапешті з української та угорської сторін, працюватимуть на регулярній основі, поки не буде визначено весь перелік завдань у рамках 11 рекомендацій, які турбують угорську сторону".

Міністерка юстиції також повідомила, що українська делегація прибула до Будапешта з додатковими пропозиціями для вирішення комплексу питань. "Ми сподіваємося цього тижня працювати над контрпропозиціями з боку Будапешта. І вже 12 травня плануємо отримати проміжні результати", – зазначила вона.

Ольга Стефанішина також розповіла, що мала зустріч із заступником міністра закордонних справ, відповідальним за політику щодо України в уряді Орбана. Сторони погодилися на особисте спілкування після кожних технічних консультацій. "Я сподіваюся, що цей діалог зможе прокласти шлях до розблокування процесу переговорів в найменшому випадку", – додала вона.

Єврокомісія ще в березні 2025 року повідомила, що Україна, на думку ЄС, готова розпочати перший етап переговорів на шляху до членства. Однак Угорщина заблокувала це рішення, вимагаючи, щоб Україна повернула все законодавство щодо національних меншин до версії 2017 року.

Офіційний Будапешт виразив незадоволення вступом України до Євросоюзу після екстреної зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. Тоді Угорщина не підтримала спільну заяву союзу щодо постачання озброєння Україні. Пізніше Орбан висунув Брюсселю 12 умов, серед яких були пункти про "заборону неприродного виховання дітей" та "депортацію агентів Сороса".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.