Після тривалого тиску на Україну з метою підписання мирної угоди, президент США Дональд Трамп, здається, зрозумів, що основна перешкода для завершення війни полягає в Росії. Проте, як повідомляє The Wall Street Journal, він поки що не виявив чіткої готовності змусити Москву йти на поступки. Видання зазначає, що нездатність Трампа зупинити бойові дії, незважаючи на обіцянку зробити це швидко, призвела до його особистого розчарування, що, в свою чергу, викликає в нього відчуття безвиході. Тепер залишається питання, чи готовий він тиснути на Москву в питаннях, які вимагають значних поступок для укладення угоди, так само, як він робив це щодо України, адже такий крок може загрожувати його глобальним прагненням налагодження відносин з Росією.
"Хоча Трамп час від часу критикує Путіна, такі випадки не є частими, і його радники зазначають, що останнім часом він почувається здивованим і, можливо, роздратованим від того, що Путін не прагне показати більше гнучкості", – йдеться у статті.
Трамп, тим не менше, не виявляє особливого бажання суперечити Путіну. Його оптимізм щодо можливості досягнення мирної угоди, як виглядає, базується на його симпатії до російського президента, зазначає WSJ.
Видання також зауважує, що Трамп робить ризиковане припущення про те, що Кремль насправді бажає миру. Як зазначає експерт Ради з міжнародних відносин Томас Грем, це може бути пов'язано з тим, що представник Трампа Стівен Віткофф, не маючи досвіду спілкування з росіянами, може надавати Трампу надто оптимістичну оцінку шансів на мир, що в кінцевому підсумку призведе до розчарування Трампа.
"Існує побоювання, що Віткофф може представити Трампу уявлення про позицію Росії, яке не відповідає дійсності", – підкреслює він.
Старший науковий співробітник Російсько-Євразійського центру Карнегі Тетяна Станова зазначає, що Путін не прагне підписати мирну угоду з Україною в найближчий час, хоча може розглянути цю можливість, щоб задовольнити Трампа. За її словами, Кремль дійсно боїться образити Трампа, але його бажання перемогти в Україні переважає ці страхи.
"Росіяни не бачать причин для укладення угоди, поки вони успішно просуваються на полі бою і отримують нові поступки від американців. Чому їм слід поспішати?" – запитує Ерік Грін, колишній радник Ради національної безпеки адміністрації Байдена.
У відповідь на масований удар Росії по Україні 24 квітня, Трамп висловив незадоволення діями Путіна і назвав обстріл "невчасним". Проте згодом він заявив, що в процесі завершення війни РФ проти України є певний прогрес і додав, що США здійснюють "значний тиск" на Росію.
Водночас, у Washington Post припустили, що Путін може погодитися на будь-яку мирну угоду, що може відкрити для Росії шляхи для відновлення агресії проти України в майбутньому. Кремль може тимчасово відмовитися від своїх максималістських військових цілей, щоб заманити Україну в політичну пастку.