Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висловив "значний" оптимізм щодо можливості укладення угоди між Україною та Росією в найближчі дні. Однак експерти з безпеки залишаються настороженими через те, що президент Росії Володимир Путін може бути не зацікавлений у миру. Про це повідомляє Fox News. Адміністрація Трампа не дала чіткої відповіді на питання, чи вживатиме Вашингтон заходів проти Російської Федерації, якщо мир не буде досягнуто.
"Те, що Трамп ще не озвучив жодних наслідків, зовсім не означає, що він не має на меті вжити якісь антиросійські заходи. Вірогідно, Трамп має намір продемонструвати Путіну, наскільки далеко він готовий зайти, використовуючи свою економічну війну проти Китаю як приклад", – зазначила в інтерв'ю Fox News Digital колишня співробітниця розвідки Міністерства фінансів і експерт з питань Росії Ребекка Коффлер.
Проте, між США і Росією не існує такої ж залежності, як між США і Китаєм, додала вона. Відтак, рішення Трампа стосовно Росії є "значно складнішими, ризикованішими і вимагають більше обдуманості".
"Він може вдатися до жорстких економічних заходів проти Росії, а може й не вдатися, адже Путін може відповісти на це руйнівними, некінетичними діями проти США. Наразі це питання про ризик: який ризик готовий взяти Трамп у порівнянні з ризиком, готовим пройти Путін. Обидва прагнуть перемоги і обидва мають вищу, ніж середня, толерантність до ризику", – додала Коффлер.
В Білому домі не прокоментували, чи планують США продовжувати підтримку України в майбутньому, враховуючи нещодавні обмеження на військову допомогу від Трампа, зокрема це стосується відмови від продажу ракет Patriot, які раніше використовувалися для захисту цивільних осіб від російських атак і коштували 1,5 мільярда доларів за одиницю.
Колишній начальник московського відділу ЦРУ Ден Хоффман вважає, що Штати повинні продовжувати підтримувати Україну, якщо бажають зберегти статус глобальної наддержави та стримувати агресію, не вдаючись до застосування своїх військ на місцях. Він підкреслив, що це лише незначна частка бюджету Міністерства оборони США.
"Немає жодних ознак того, що Путін готовий зупинити війну. Це не дивно, адже війна закінчується або при перемозі однієї зі сторін, або якщо обидві втомилися і більше не можуть продовжувати боротьбу. Росія є загарбником, і їх потрібно зупинити, щоб покласти край війні. Єдине, що залишається незмінним, – це те, що Путін продовжує воювати. Його мета – скинути український уряд, і він не зупиниться, поки не досягне цього, або поки не вичерпає свої можливості для ведення війни", – зазначив Хоффман.
Цю позицію поділяє і Коффлер. Вона вважає, що незалежно від дій Трампа, Путін продовжить свою стратегію "війни на виснаження, поки Україна не капітулює або не буде повністю знищена, а уряд не впаде".
Під час брифінгу з прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре, Дональд Трамп зазначив, що війна в Україні є надзвичайно важливою, і США прагнуть швидкого її завершення. За його словами, найближчі кілька днів можуть бути вирішальними.
Водночас державний секретар США Марко Рубіо оголосив про нові зустрічі щодо мирного врегулювання в Україні, які відбудуться в наступні вихідні. Він зазначив, що війну ще можна завершити.
"Обидві сторони повинні погодитися з цим. Ми показали їм шлях уперед. Ці ідеї вже були обговорені. Вчора відбулася продуктивна зустріч, а на вихідних плануються ще одні. Ми показали їм мету. Нам потрібно, щоб обидві сторони прийняли це", – додав Рубіо.