Трамп згадав всі можливості для укладення справедливої угоди, – коментує журналістка.

Жахлива стратегія ведення переговорів президента Дональда Трампа суттєво ослабила глобальні позиції Сполучених Штатів Америки. Тим часом Китай тільки радіє його капітуляції у питанні завершення війни в Україні. Про це у своїй статті для The Telegraph пише британська журналістка Ліза Гаселдайн. Вона зазначає, що американський політик завжди пишався своїм "мистецтвом домовлятися", однак на практиці його переговори виявилися невдалими.

"З яких це пір ставити на коліна ту сторону, що зазнала поразки в конфлікті, якою Трамп явно вважає Зеленського? Це нібито нейтральний підхід для досягнення справедливого результату? Реальність така, що Трамп втратив усі шанси на укладення реально справедливої, довготривалої мирної угоди для України – якщо, звісно, він колись дійсно бажав цього", – пише авторка.

Гаселдайн також підкреслює, що Трамп має вплив на Росію. Про один із таких важелів – "атаку" на російський тіньовий флот – багато говорили, але до конкретних дій справа не дійшла. Натомість, інформація в ЗМІ свідчить, що він готовий визнати Крим за Росією, передати Москві контроль над окупованими територіями України та зняти з неї санкції. Ці вимоги майже точно повторюють максималістські позиції кремлівського керівництва. Також команда Трампа ще до початку переговорів публічно озвучила поступки, на які готові погодитися США.

"Простягнувши руку Путіну ще до початку переговорів, Трамп фактично залишив собі єдиний шлях для досягнення угоди – примусити Україну прийняти її силоміць. Тож не слід дивуватися, що Зеленський відмовляється прийняти угоду, яку Трамп пропонує для своєї країни. Адже поки Путіну підносять усі його умови на блюдечку, саме Україна в результаті програє", – йдеться у статті.

Гаселдайн вважає, що Трамп фактично налаштував себе на поразку ще до виборів, обіцяючи завершити війну за добу. Тепер, коли він не може цього зробити і його самолюбство страждає, він вдається до маніпуляцій, залякувань та емоційного шантажу, щоб змусити Україну підтримати угоду, зручну для нього та Москви: "Трамп може зазнати невдачі, але потрібно чітко розуміти, що його рішення віддати Росії всі пряники, а Україні – всі кнуты – це його вибір".

У статті зазначається, що програш Трампа є поганим знаком і для його переговорів стосовно іранської ядерної програми, і для торговельних відносин із Китаєм. "Якщо з Путіним Трамп, принаймні, стверджує, що має взаємоповагу, то нічого подібного не скажеш про його стосунки з Алі Хаменеї чи Сі Цзіньпіном. Якщо Трамп не може укласти справедливу угоду між Росією та Україною, як тоді можна очікувати, що він також зможе вирішити питання, де американські інтереси під загрозою?" – запитує авторка.

Нагадаємо, що американський президент неодноразово критикував Володимира Зеленського, називаючи його диктатором, тоді як щодо Путіна дотримувався іншої позиції. Нещодавно він знову розкритикував президента України, звинувативши його в саботажі мирних переговорів з Росією, заявивши, що йому легше вести переговори з Москвою.

У відповідь на заклик Вашингтона про негайне припинення вогню, Україна заявила про свою позицію, тоді як Москва фактично відмовилася від цього.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.