США пропонують “мирний план” для України, але він не викликає зацікавлення, – The Economist

Президент США Дональд Трамп пропонує свій "мирний план" щодо України, однак цей план не викликав підтримки ані з боку європейських держав, ані з боку України чи Росії, повідомляє The Economist. Видання зазначає, що пропозиції Трампа фактично легітимізують агресію Росії проти України, формально визнаючи незаконну анексію Криму, передбачаючи зняття антиросійських санкцій та обіцяючи не допускати вступ України до НАТО.

Американська сторона не пропонує Україні ані гарантій безпеки, ані іншої допомоги, яку можуть надати європейські країни. "Єдине, що можна з упевненістю сказати про американський план, це те, що він не забезпечує всіх бажань Путіна. Визнання анексії чотирьох українських областей, які Росія наразі частково контролює, відсутнє. І, згідно з витоками інформації, не пропонується акцептувати російські вимоги про обмеження збройних сил України після укладення будь-якої мирної угоди", – пишуть журналісти.

На сьогодні пропозиції Трампа поки що не отримали підтримки. Президент України Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що Київ не визнає російську анексію Криму.

Європейські держави не бажають підривати позиції України, а у Росії також не відреагували на план президента США. При цьому спеціальний представник Трампа Стів Віткофф найближчим часом має намір відвідати Москву, щоб спробувати отримати згоду від російського президента Володимира Путіна.

Як повідомляв УНІАН, раніше Віткофф зазначав, що ключ до мирної угоди щодо України обертається навколо "п'яти територій". Хоча він не конкретизував, про які саме території йдеться, відомо, що Росія наполягає на визнанні свого контролю над Кримом, Запорізькою, Херсонською, Луганською та Донецькою областями в будь-якій угоді.

В українському Міністерстві закордонних справ рішуче відреагували на коментарі Віткоффа стосовно "територіального питання". Речник МЗС Георгій Тихий наголосив, що Україна ніколи не визнає анексовані території російськими і не погодиться на жодні обмеження у своїй обороноздатності.

За даними Reuters, європейські країни виступають проти певних аспектів "мирного плану", зокрема, проти визнання незаконної анексії Криму та зняття санкцій з Росії до завершення переговорного процесу.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.