До компромісу ще далеко: вимоги Москви залишаються без змін, – Sky News

Статус мирних переговорів у Лондоні впав, що надає Росії чергову можливість спробувати звинуватити Україну у відсутності прогресу в завершенні війни. Цю думку висловив московський кореспондент Sky News Айвор Беннет.

"Неможливість зменшити розбіжності" – ось так Кремль пояснює розвиток подій, маючи на увазі відносини між Вашингтоном і Києвом. Я впевнений, що Москва намагатиметься пропагувати цю тезу під час візиту американського посла Стіва Віткоффа до Києва наприкінці цього тижня, стверджуючи, що саме Україна, а не Росія, є найскладнішою стороною в процесі досягнення мирного врегулювання.

Не так давно американський лідер Дональд Трамп висунув загрозу вийти з мирних переговорів. З того часу складається враження, що Росія намагається будь-яким чином продемонструвати, що Москва прагне прогресу. Одним з таких "сигналів" стало раптово оголошене Путіним "великоднє перемир'я", після чого диктатор заявив про готовність до прямих переговорів з Україною.

Крім того, нещодавно видання FT повідомило, що Росія запропонувала зупинити своє вторгнення вздовж нинішньої лінії фронту. Якщо це правда, то це може бути першим ознакою того, що Кремль готовий відмовитися від своїх максималістських вимог щодо України.

"Але, незважаючи на цю очевидну зміну у вербальних позиціях останнім часом, інші вимоги Москви залишаються незмінними. Тільки сьогодні, наприклад, Кремль знову підтвердив свою незгоду з участю європейських миротворців як частини майбутніх гарантій безпеки для України. І дотепер немає жодного видимого прогресу в таких питаннях, як членство в НАТО, зменшення санкцій і майбутній статус України. Отже, наскільки Росія насправді готова зупинити війну? Мирна угода все ще виглядає досить далеким прагненням", – резюмує Беннет.

Напередодні повідомлялося, що США готуються запропонувати на зустрічі визнання окупованого Криму російським у рамках мирної угоди та замороження лінії фронту.

Згідно з інформацією Reuters, Україна підготувала документ для своїх партнерів, в якому наголосила на неприпустимості обговорення територіальних питань до "повного і безумовного припинення вогню". Коли це стало відомо, статус переговорів у Лондоні 23 квітня значно понизився.

Джерело Reuters також повідомило, що "нервозність" США може вказувати на те, що українська позиція не узгоджується з домовленостями, досягнутими їхніми представниками з російською стороною.

У Білому домі зазначили, що президент України нібито "рухається в неправильному напрямку" в питанні завершення війни, а Трамп виявив розчарування.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.