Переговори щодо закінчення війни в Україні досягли точки без повернення. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що за це відповідальний український лідер Володимир Зеленський, оскільки останній не погодився з американським мирним планом. Про це повідомляє The Wall Street Journal. Відзначається, що Трамп розкритикував заяви Зеленського стосовно тимчасово окупованого Криму, підкресливши, що Україні не слід визнавати півострів російським.
Українські чиновники висловлюють занепокоєння щодо слів Трампа про його неприязнь до Зеленського та можливість зупинки військової допомоги.
"Обговорення цього тижня у Лондоні проходили в контексті 'бери або йди', що надавало Україні фактично останній шанс прийняти умови, запропоновані Сполученими Штатами. Проте українська сторона наполягала на низці питань. Вони вказали, що прагнуть до припинення вогню перед тим, як переходити до остаточної угоди, відхилили юридичну передачу Криму та вказали, що угода лише дозволить Росії повторно вторгнутися, якщо США не обіцяють допомогу у захисті України, навіть опосередковано", – йдеться в статті.
Заступник директора Королівського інституту об'єднаних служб Джонатан Еял зазначив, що мирна угода, яку було запропоновано Україні, є кращою в порівнянні з тією, яку представники Трампа пропонували на початку року. Він підкреслив, що американська сторона не пропонує Україні обмеження чисельності армії та не перешкоджає союзникам Києва надавати військову допомогу. Хоча угода вигідна Росії, за словами Еяла, вона "не є повною відмовою від України".
Крім того, багато залежатиме від військової підтримки, яку США можуть запропонувати як Україні, так і європейським партнерам. Офіційні особи Великої Британії та Франції розробляють план коаліційних сил, які можуть бути розміщені в Україні після досягнення угоди про припинення вогню.
"Проте, вони розпочнуть свої дії лише після того, як США пообіцяють надати матеріально-технічну та авіаційну підтримку в разі відновлення війни Росією. Поки що США не надали такої допомоги", – констатує WSJ.
Держсекретар США Марко Рубіо зазначив, що у Вашингтоні краще розуміють позицію Росії щодо України після проведення двосторонніх консультацій. Він не втрачає надії на досягнення мирної угоди найближчим часом.
Раніше повідомлялося, що на переговорах у Лондоні США планували запропонувати офіційне визнання Криму російським та замороження лінії фронту. Один із західних чиновників зазначав, що тиск на Україну "вражає".