Україна не досягла угоди щодо реструктуризації з кредиторами ВВП-варантів

Представники України на даний момент не змогли досягти згоди щодо реструктуризації державного боргу, про що повідомляють міжнародні медіа, а також зазначено в офіційній заяві уряду України на сайті біржі Euronext від 24 квітня. У документі йдеться, що українські представники провели переговори з деякими членами комітету, до складу якого входять інституційні власники українських цінних паперів, пов'язаних з ВВП (варантами), загальна сума яких перевищує 3,23 мільярда доларів.

Власники цих паперів, у свою чергу, повідомили, що не можуть погодитися на пропозицію України і надали зустрічну пропозицію.

"Україна підкреслила, що не може прийняти пропозиції обмежених власників і вирішила не розглядати подальші пропозиції до завершення Обмеженого періоду. Ми плануємо продовжити комунікацію з власниками Варантів і розглядати всі можливі варіанти", – зазначено в заяві.

Згідно з публікацією Financial Times, вже в травні Київ має виплатити 600 мільйонів доларів за борговими зобов’язаннями або оголосити дефолт.

Міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував ситуацію, зазначивши, що українська економіка зазнала безпрецедентних втрат через російську агресію.

"Економічні збитки вже сягнули сотень мільярдів євро, а інфраструктура країни зазнала суттєвих руйнувань. Згідно з оцінками Світового банку, витрати на відновлення можуть перевищити 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття. Для успішного відновлення України стійкість фінансів і боргова стабільність є критично важливими", — підкреслив він.

За словами Марченка, ВВП-варанти створені "для економічної реальності, яка тепер не існує", і їх не слід розглядати як бар'єр до відновлення України. Він зазначив, що метою уряду є знайти справедливе і комплексне рішення питання.

Міністр також уточнив, що переговори, що відбулися з 15 по 23 квітня, проходили з членами Спеціального комітету, до складу якого входять власники близько 30% ВВП-варантів України. Україна запропонувала провести обмін варантів на додатковий випуск єврооблігацій в рамках реструктуризації 2024 року або змінити умови випуску ВВП-варантів.

В свою чергу, за словами Марченка, Спеціальний комітет запропонував Україні здійснити виплату 75% платежу, що стосується травня, власникам варантів у випадку зростання ВВП у 2023 році, а також випустити нові облігації C зі ставкою 7,75% на суму 209 мільйонів доларів, які мали б погаситися у лютому 2029 року. Проте ця пропозиція була відхилена Україною.

"Україна готова продовжити конструктивні переговори з усіма власниками ВВП-варантів з метою пошуку рішення, яке забезпечило б довгострокову боргову стійкість і не загрожувало б відновленню та розвитку країни", — додав Марченко.

Відзначимо, що виконавча рада Міжнародного валютного фонду 28 березня завершила сьомий перегляд механізму розширеного фінансування для України. Це рішення дозволило українському уряду залучити 0,4 мільярда доларів, які будуть використані для підтримки бюджету. Загальна сума виплат за програмою МВФ тепер сягає 10,1 мільярда доларів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.