Європейський суд з прав людини 24 квітня оголосив про своє рішення у справі, що стосується внесення колишнього директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до публічного реєстру корупціонерів. Суд встановив, що в цій справі мали місце порушення статей Європейської конвенції з прав людини, що гарантують право на справедливий суд, право на повагу до приватного та сімейного життя, а також обмеження прав.
Зокрема, суд зазначив, що внесення до реєстру корупціонерів негативно вплинуло на репутацію Ситника, «особливо з урахуванням його тривалої кар'єри в боротьбі з корупцією та його високої посади в цій сфері». "Це не лише підривало його добру репутацію, але й ставило під сумнів усі його професійні зусилля та досягнення… Отже, оскаржуваний захід завдав шкоди як професійній, так і соціальній репутації заявника", – наголошено в рішенні.
Суд також вказав на серйозні недоліки в українських судових розглядах стосовно справи Ситника, де не були враховані аргументи захисників. Компенсацію для колишнього голови НАБУ суд не призначав, оскільки він її не вимагав.
"Заявник стверджував, що, незважаючи на матеріальні та моральні втрати, а також значні витрати на юридичне представництво, він вважає, що визнання судом порушення буде достатньою формою задоволення в його справі. Суд не бачить підстав заперечувати та постановляє, що визнання порушення саме по собі є адекватним відшкодуванням будь-якої моральної шкоди, заподіяної заявнику", – йдеться у рішенні.
У вересні 2019 року Сарненський районний суд Рівненської області призначив Ситнику штраф у розмірі 3400 гривень, визнавши його винним у порушенні законодавчих обмежень щодо отримання подарунків. 13 грудня Рівненський апеляційний суд підтвердив це рішення.
До цього, у травні, видання "Обозреватель" опублікувало матеріал, в якому зазначалося, що Ситник та його родина «неодноразово» відпочивали безкоштовно у мисливських угіддях «Поліське-Сарни» в Рівненській області, а фінансував їхній відпочинок «щедрий і заможний знайомий» Ситника. Сам Ситник заперечив це, стверджуючи, що сплачував за проживання, хоча підтверджуючі документи він не зберіг.
У грудні 2019 року Ситник був внесений до реєстру осіб, що вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, за статтею, що стосується порушення обмежень щодо отримання подарунків.